TMS


Od wielu miesięcy na rynku kryptowalut słychać głosy, że Bitcoin w ostatnim czasie stracił swoją przydatność jako środka płatniczego. Wystarczy przypomnieć, że w okresie świątecznym średnia prowizja za transakcję wynosiła powyżej 50 dolarów, a w sieci znajdowało się prawie 300 tysięcy nieprzetworzonych zleceń.

Styczeń przyniósł jednak stopniowy spadek wysokości prowizji transakcyjnych (wraz ze spadkiem ceny samego aktywa), a 23 stycznia miejsce miała dosyć niecodziennie sytuacja. Mianowicie średnia prowizja za jeden transfer w przypadku Bitcoina była mniejsza niż w przypadku sieci Monero. Różnica osiągała co prawda kilkadziesiąt centów, do tej pory podobne sytuacje nie miały jednak miejsca:

Źródło: Bitinfocharts.com

Jak widać powyżej, 23 stycznia (we wtorek), średnia prowizja za transakcje BTC wynosiła 11,364 USD, natomiast w przypadku XMR 11,651 USD. Dzisiaj sytuacja powraca „do normy” i ponownie za realizację przelewu Bitcoinowego płacimy więcej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Część obserwatorów rynkowych doszukuje się w ostatnich spadkach kosztów rosnącego udziału Lightning Network w przetwarzaniu transakcji. Obecnie sieć obsługuje 203 nody oraz 543 kanały. W porównaniu z oryginalnym blockchainem Bitcoina (11746 nodów) nadal jest to jedynie kropla w morzu potrzeb, jednak coraz więcej uczestników rynku widzi w nowym projekcie alternatywę dla zbyt powolnych transakcji.

Źródło: Tradingview.com

W momencie gdy Monero konsoliduje nad wsparciem 300,00 USD, notowania Bitcoina cały czas się osuwają (cena historyczna naniesiona na wykres niebieską linią). XMR opiera się więc presji sprzedających i nieprzerwanie od dziesięciu dni testuje istotną strefę popytową. Dopiero jej pokonanie da sygnał do kontynuacji spadków.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here