Naga Markets


Od wielu miesięcy na rynku kryptowalut słychać głosy, że Bitcoin w ostatnim czasie stracił swoją przydatność jako środka płatniczego. Wystarczy przypomnieć, że w okresie świątecznym średnia prowizja za transakcję wynosiła powyżej 50 dolarów, a w sieci znajdowało się prawie 300 tysięcy nieprzetworzonych zleceń.

Styczeń przyniósł jednak stopniowy spadek wysokości prowizji transakcyjnych (wraz ze spadkiem ceny samego aktywa), a 23 stycznia miejsce miała dosyć niecodziennie sytuacja. Mianowicie średnia prowizja za jeden transfer w przypadku Bitcoina była mniejsza niż w przypadku sieci Monero. Różnica osiągała co prawda kilkadziesiąt centów, do tej pory podobne sytuacje nie miały jednak miejsca:

Źródło: Bitinfocharts.com

Jak widać powyżej, 23 stycznia (we wtorek), średnia prowizja za transakcje BTC wynosiła 11,364 USD, natomiast w przypadku XMR 11,651 USD. Dzisiaj sytuacja powraca „do normy” i ponownie za realizację przelewu Bitcoinowego płacimy więcej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Część obserwatorów rynkowych doszukuje się w ostatnich spadkach kosztów rosnącego udziału Lightning Network w przetwarzaniu transakcji. Obecnie sieć obsługuje 203 nody oraz 543 kanały. W porównaniu z oryginalnym blockchainem Bitcoina (11746 nodów) nadal jest to jedynie kropla w morzu potrzeb, jednak coraz więcej uczestników rynku widzi w nowym projekcie alternatywę dla zbyt powolnych transakcji.

Źródło: Tradingview.com

W momencie gdy Monero konsoliduje nad wsparciem 300,00 USD, notowania Bitcoina cały czas się osuwają (cena historyczna naniesiona na wykres niebieską linią). XMR opiera się więc presji sprzedających i nieprzerwanie od dziesięciu dni testuje istotną strefę popytową. Dopiero jej pokonanie da sygnał do kontynuacji spadków.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here