Naga MarketsCena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Ujemne stopy procentowe obowiązujące w Szwajcarii coraz częściej skłaniają tamtejsze banki do wprowadzania opłat od depozytów. Takie opłaty wprowadza niebawem Credit Suisse i będą one obowiązywać dla rachunków, na których zdeponowano ponad 2 mln franków.

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) wprowadził ujemne stopy procentowe z początkiem 2015 roku i od tego czasu plasują się one na poziomie 0,75%. Credit Suisse zdecydował o wprowadzeniu opłaty dla rachunków klientów indywidualnych z saldem powyżej 2 mln franków w wysokości stóp procentowych.

Dla przykładu, zdeponowane 5 mln franków utrzymywane przez rok na rachunku wygeneruje opłatę w wysokości 37500 franków. Opłata ma zacząć obowiązywać od początku 2020 roku.

Zobacz też: Dziś wieczorem parlamentarzyści zagłosują nad projektem umowy Johnsona

Klient biznesowy banku Credit Suisse posiadający na rachunkach ponad 10 mln CHF zapłaci jeszcze więcej. Opłata w tym przypadku wyniesie aż 0,85% i będzie obowiązywać już od 15 listopada br.

SNB utrzymał niezmienione stopy procentowe

Podjęta we wrześniu decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego mówi o utrzymaniu stóp procentowych na poziomie -0,75%. Rynki oczekiwały, że polityk monetarna pozostanie bez zmian, choć cześciowo jawiła się szansa na dalsze luzowanie.

Prognozy szwajcarskich bankierów centralnych zakładają, że dynamika inflacji w drugim kwartale 2022 sięgnie 1,1%. SNB przyznał ponadto, że jest gotowy do interwencji walutowych jeśli będzie to konieczne.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs franka osłabia się do dolara

Tymczasem kurs franka osłabia się do dolara, co skutkuje wzrostem notowań pary walutowej USDCHF, która odbija od strefy popytu. Więcej na temat sytuacji technicznej tej pary walutowe znajdziesz w dzisiejszej analizie >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here