Naga Marketschipotle-ccJedna z największych sieci fast-food na rynku amerykańskim zaliczyła ostatnio kolejną mocną przecenę swoich akcji. We środę, tuż po ogłoszeniu wyników za poprzedni kwartał, ceny akcji Chipotle spadły o ponad 10%.


Główną przyczyną tak potężnej wyprzedaży walorów firmy była fatalna sprzedaż, która w skali roku spadła o 14.8% i była blisko 50 milionów słabsza, niż oczekiwał tego rynek. Co więcej, spadek sprzedaży w reustaracjach firmy wyniósł aż 21.9%, a wrzesień był 11 z rzędu miesiącem spadków. Jakby tego było mało, zysk Chipotle spadł na łeb na szyję i wyniósł jedynie 0.27$ na akcję, podczas gdy rok temu wynosił on…4.59$ (!!!).

Analitycy oczekiwali wskaźnika EPS na poziomie 1.59$. Niższe zyski to zasługa nie tylko fatalnej sprzedaży, ale też bardzo kiepskiej marży operacyjnej, która zanotowała spadek o 14.1% z uwagi na wyższe koszty. Pomimo rozczarowującej sprzedaży koszty wzrosły o 4.6%.  Słabe wyniki zostały przyjęte przez kierownictwo spółki z pokorą, ale też pewnym optymizmem.

Zarząd Chipotle spodziewa się „powrotu do gry” w 2017 i przewiduje wzrost sprzedaży, marży na poziomie 20% oraz zysku za cały rok na poziomie 10 dolarów na akcję. Jednym z czynników wspierających odbicie cen walorów firmy ma być nowa sieć restauracji należąca do Chipote. Spółka zapowiedziała otwarcie burgerowni o nazwy Tasty Made, a pierwsza kanapka ma zostać wydana już 27 października. Nowe lokale mają doprowadzić do ponownego wzrostu rentowności, a także zachęcić inwestorów do kupowania akcji firmy.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

cmg-us_09_26-27_10Patrząc na wykres spółki na interwale dziennym cięzko oczekiwać nagłej zmiany trendu. Kiepskie wyniki doprowadziły do wybicia dołem z krótkoterminowej konsolidacji oraz do gwałtownego ruchu w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego. Jego wybicie powinno doprowadzić do przyśpieszenia spadków oraz testu lokalnego wsparcia na poziomie 350$. Ważna strefa popytu wypada dopiero w okolice 250 dolarów za akcję, dlatego też perspektywy krótko i średnioterminowe pozostają spadkowe.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here