Naga MarketsCryptoPunk
CryptoPunk nr 7557. Źródło: larvalabs.com

W świecie kryptowalut łatwo o pomyłkę. Nieuważni użytkownicy mogą stracić naprawdę wiele. Świeżym przykładem staje się tutaj właściciel CryptoPunka z tiarą, który sprzedał swój rzadki token niewymienialny za bezcen a dokładniej mniej, niż 5% jego prawdziwej wartości! Obserwatorzy rynku spekulują, iż musiało być to niedopatrzenie z jego strony. Błąd ten został wykorzystany przez innego kolekcjonera NFT. Ten zaś dopłacił górnikowi wirtualnych walut, aby szybciej zatwierdził tę transakcję. 

NFT sprzedany za mniej, niż cena minimalna

Właściciel CryptoPunka z tiarą o numerze 7557 zapewne nie może wybaczyć sobie niedopatrzenia, którego się dopuścił. Prawdopodobnie przez pomyłkę sprzedał on swój token za jedynie 5% jego rzeczywistej wartości! Kwota, jaką otrzymał, była mniejsza, niż tzw. cena minimalna owego NFT.Podczas gdy jedna ze stron transakcji poniosła dużą stratę, druga mocno na tym zyskała. Użytkownik, który wykorzystał tę okazję, wydał na pożądanego CryptoPunka jedynie 4,444 monety ETH. Ich łączna wartość wyniosła wówczas około 19,4 tys. USD.

Ilość etherów, jaką otrzymał sprzedawca, była niezwykle niska w porównaniu do tej za jaką sam kupił ten token od poprzedniego właściciela. Przeznaczył na niego bowiem 59,99 monet ETH. Stracił więc w tym wypadku aż 55,55 etherów.

Obserwatorzy tego zdarzenia przypuszczają, że posiadacz unikatowego CryptoPunka chciał go sprzedać za 444,4 ETH.

Przekupienie górnika

Szczęśliwy nabywca zdecydował się wręczyć osobie potwierdzającej transakcję na blockchainie Ethereum łapówkę w wysokości 3,33 monet ETH, by ta zatwierdziła ją, zanim sprzedawca zauważy swój błąd. Górnik kryptowalutowy wykonał więc tę operację w rekordowo szybkim czasie. 

Warto przypomnieć, że CryptoPunk o numerze 8420 z tej samej serii został sprzedany niedawno za 197 ETH czyli ponad 800 tys. USD. Tylko 55 NFT spośród całej kolekcji liczącej 10 tys. tokenów posiada tiarę to z kolei czyni je najcenniejszymi.

Popularność wszystkich CryptoPunków mocno wzrosła w tym roku. Nawet gigant płatniczy Visa postanowił dołączyć do tego szaleństwa, przeznaczając na jeden z takich tokenów aż 150 tys. USD, a tym samym wywołując wzrost cen pozostałych cyfrowych Punków.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here