Naga MarketsZaledwie 0,1 punktu dzieli najnowszy odczyt PMI dla sektora usług w Europie od wartości wskaźnika w kwietniu. Majowe dane potwierdzają dobrą kondycję europejskich services tymczasem euro…


… notuje delikatne zyski. Powrót głównej pary walutowej powyżej poziomu 1,1700, choć wciąż niepotwierdzony będzie kluczowym sygnałem dla byków dążących do dalszej korekty ostatnich spadków wyceny EURUSD.

Para wybija zakres nocnej konsolidacji dając nadzieję na kontynuację wzrostów:

EURUSD dzięki TradingView

Stabilny wzrost, chociaż…

Stopa ekspansji aktywności ekonomicznej w strefie euro ekonomiczna spadła w maju do najniższego poziomu od półtora roku. Chociaż wzrost wskaźnika pozostał stosunkowo stabilny, to ochłodzenie jego dynamiki widoczne od początku tego roku oraz podobny trend w wartościach nowych zamówień sugerują, że perspektywy gospodarcze w kolejnych miesiącach są mniej optymistyczne niż zakładano w pierwszym kwartale – czytamy w dzisiejszym raporcie IHS Markit.

Wartość wskaźnika dla sektora usług spadła w maju do poziomu 53,8 wobec 53,9 poprzednio. Całościowy indeks PMI dla strefy euro pozostał na poziomie 54,1 punktu.

Handlujesz na danych? Sprawdź prędkość egzekucji zleceń w Royal>>>

Przeprowadzone ankiety sugerują, że wzrost gospodarczy w drugim kwartale może sięgać od 0,4 do 0,5%. Istnieje jednak wiele niewiadomych co do ostatecznej ścieżki wzrostu gospodarczego. (…) w momencie spadku wartości kluczowych odczytów oraz wzrostu niepewności politycznej, prognozy dla strefy euro pogorszyły się dramatycznie w porównaniu z optymistycznymi szacunkami z początku roku – komentuje dzisiejsze wyniki PMI Chris Williamson, Chief Business Economist IHS Markit.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURJPY łapie oddech na kluczowym wsparciu
Następny artykułBrytyjskie PMI umacnia funta szterlinga
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here