Naga MarketsPodczas gdy mogliśmy dziś przeczytać o nobliście, Josephie Stiglitzu, który uważa, że Bitcoin służy głównie do uchylania się od podatków i prania brudnych pieniędzy, na uwagę zasługuje jego nieco inne wykorzystanie… jako darowizny na Kościół.

Na pomysł przyjmowania datków w kryptowalutach wpadł Kościół ewangelicki z największego miasta Szwajcarii stanowiącego jednocześnie główny ośrodek gospodarczy kraju – Zurychu.

Strona internetowa wspólnoty informuje o akceptowaniu darowizn nie tylko w formie Bitcoina (BTC), ale także Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Ripple (XRP) czy Stellar (XLM).

Jak zauważa rzecznik Kościoła – Nicolas Lager: “Cyfrowe waluty i technologia blockchain będą zmieniać nasze codzienne życie coraz bardziej w kolejnych latach.” Dodaje jednocześnie, że “Kryptowaluty będą wdrażane, czy to Bitcoin, czy inne waluty kontrolowane przez państwo. Jesteśmy przekonani, że ta technologia wkrótce będzie należeć do naszego codziennego życia. Dwadzieścia lat temu nikt nie uwierzyłby, że Internet tak bardzo wpłynie na nasze życie” – w wypowiedzi dla szwajcarskiej agencji prasowej Idea.

Do tego szwajcarskiego Kościoła ewangelickiego należy wielu młodych wiernych. Wychodzi on im naprzeciw stosując w swoich nabożeństwach wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Akceptacja kryptowalut jest więc w tym przypadku naturalnym krokiem jego rozwoju jako, że wielu członków coraz cześciej korzysta z tego sposobu płatności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpółki FANG – Netflix świeci najjaśniej?
Następny artykułBOŚ obniża cenę docelową dla akcji KGHM do 143 zł
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here