Naga Markets

Ile kosztuje euro? Kurs euro EUR/PLN do złotegoPoprawiająca się sytuacja makroekonomiczna i dalsze zacieśnianie polityki ze strony EBC zwiastują siłę euro w 2023 r., zdaniem ekonomistów z CIBC Capital Markets. Kurs głównej pary walutowej EUR/USD rośnie w kierunku 1,0900. W krótkim terminie można spodziewać się testu poziomu 1,10, wskazuje Antje Praefcke, analityk FX w Commerzbanku.

Aprecjacja euro w 2023 r. wspierana przez poprawę sytuacji makroekonomicznej i zaostrzenie polityki EBC – CIBC

Poprawa sytuacji makroekonomicznej na świecie pojawia się, gdy EBC podkreśla, że „stopy procentowe będą nadal musiały znacząco rosnąć w stałym tempie, aby osiągnąć poziomy wystarczająco restrykcyjne, aby zapewnić szybki powrót inflacji do celu średniookresowego wynoszącego 2 proc.”. Zdaniem ekspertów ten język sugeruje, że bank rozważa dostosowanie polityki w krokach 50 pb, przynajmniej w I kwartale.

Ogólnie rzecz biorąc, bylibyśmy ostrożni, jeśli wzrosty EUR okazałyby się potencjalnie nadmiernie wydłużone. Jednocześnie spodziewamy się, że jakakolwiek korekta będzie krótkotrwała – napisano w raporcie.

Capital.com

Kurs euro (EUR/USD) może krótkoterminowo przetestować poziom 1,10 – Commerzbank

Kurs EUR/USD rośnie w kierunku 1,0900. W krótkim terminie można spodziewać się poziomu 1,10, zdaniem Antje Praefcke, analityka FX w Commerzbanku.

W ocenie eksperta jest całkiem możliwe, że dywergencja między euro, a dolarem jeszcze bardziej się zwiększy w tym tygodniu, chociaż ruch EUR/USD przeszedł już długą drogę od swojego dołka 0,95 we wrześniu.

To, czy jest to rzeczywiście uzasadnione w perspektywie średnio- i długoterminowej, to inna sprawa. Jednak w tych okolicznościach niewielu uczestników rynku będzie chciało oprzeć się rosnącym poziomom EUR/USD. Jeżeli z perspektywy rynkowej zobaczymy więcej argumentów przemawiających za silnym EBC i mniej agresywną polityką Fed, EUR/USD może krótkoterminowo przetestować poziom 1,10 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Notowania EUR/USD przez większą część minionego tygodnia utrzymywały się w bocznym zakresie konsolidacji. Ekonomiści Scotiabank spodziewają się, że para przetestuje poziomy powyżej 1,10 choć najpierw może dojść do okresowej korekty. Poniżej omówienie najważniejszych kwestii z nowego raportu Scotiabanku poświęconemu parze EUR/USD.

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułIndeks S&P 500 może spaść w okolice 3600, uważa Trader21
Następny artykułElon Musk był gotowy sprzedać akcje SpaceX, żeby zdjąć Teslę z giełdy w 2018 roku?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.