Naga MarketsGlobalny wzrost powinien być kontynuowany wraz ze stopniowym znoszeniem obostrzeń na świecie, co powinno sprzyjać powrotowi szerszej słabości dolara, zdaniem ekonomistów z Deutsche Banku. Ich zdaniem głównym beneficjentem spadków „greenbacka” powinno być euro. W związku z tym prognozują wzrost kursu pary EUR/USD nad poziom 1,25 do września. Z kolei w najnowszym raporcie Goldman Sachs potwierdzono bycze nastawienie dla pary EUR/USD przy wzroście europejskiej aktywności gospodarczej i spadkowych katalizatorach sugerujących dalsze osłabienie dolara amerykańskiego. „Edek” wzrasta w środę docierając do oporu 1,2250.

  • Fed jest mocno wstrzymany w swoich działaniach, więc wyższa inflacja najprawdopodobniej nie wesprze dolara
  • Preferowane pozycje długie na EUR/USD, biorąc pod uwagę przyspieszającą aktywność w strefie euro
  • Fed prawdopodobnie będzie ostatnim bankiem centralnym G10, który w tym roku zmniejszy tempo luzowania
  • Wybory w Niemczech korzystne dla euro. EBC przeciwny sile EUR

Kurs EUR/USD: preferencja dla pozycji długich – Goldman Sachs

Nasi ekonomiści nie spodziewają się, że FOMC istotnie zrewiduje swoje prognozy na podstawie ostatnich informacji o inflacji, zarówno dlatego, że komisja prawdopodobnie uzna wzrost cen za przejściowy, jak i dlatego, że jest to konwencjonalny sposób, w jaki banki centralne rynków rozwiniętych reagują na szok podażowy – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie dodano, iż gorszy niż oczekiwano kwietniowy raport o zatrudnieniu powinien wzmocnić argumenty za przestojem w decyzjach Rezerwy Federalnej. Fed jest mocno wstrzymany w swoich działaniach, więc wyższa inflacja najprawdopodobniej nie wesprze dolara.

Nadal prognozujemy szeroką deprecjację dolara. Obecnie preferujemy pozycje długie na EUR/USD, biorąc pod uwagę przyspieszającą aktywność w strefie euro – podkreślono.

Kurs euro (EUR/USD) osiągnie poziom 1,25 do września – Deutsche Bank

Pomimo dużego wzrostu rentowności w USA, dolar ważony handlem znajduje się na dolnym końcu przedziału, który obowiązuje od 2015 r. W ocenie ekspertów z Deutsche Banku rozbieżność ta świadczy o skrajnych nierównowagach makro – rosnącej konsumpcji, ale opóźnionym tworzeniu miejsc pracy. W rezultacie Fed prawdopodobnie będzie ostatnim bankiem centralnym G10, który w tym roku zmniejszy tempo luzowania, podczas gdy deficyt na rachunku obrotów bieżących w USA nadal się pogarsza.

Tymczasem perspektywy w Europie wyglądają korzystnie. W nadchodzących miesiącach analitycy spodziewają się znacznego odreagowania względnej różnicy PMI dla UE-USA. W takich punktach przegięcia w przeszłości nastąpił wzrost EUR/USD.

Ważony handlem dolar znajduje się na dużym poziomie technicznym: dolny poziom zakresu, który panuje od 2015 roku. Ryzyko jest przesunięte w kierunku wybicia dołem. W miesiącach letnich kurs EUR/USD osiągnie i na wrzesień przekroczy poziom 1,25 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig | benefit notowania | forum gieldowe | system blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here