Naga MarketsPrzed godzina 09:30 rynki poznały wyniki szwajcarskiej sprzedaży detalicznej oraz indeksów rynków nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Obie publikacje okazały się zdecydowanie lepsze od prognoz, co przynajmniej teoretycznie powinno przełożyć się na korzystne zmiany notowań CHF oraz GBP.

Na poniższym screenie podsumowanie publikacji:

Źródło: pl.investing.com
Źródło: pl.investing.com

Zaczynając od sytuacji technicznej na USD/CHF, to poniedziałek otwierał się od luki spadkowej. Ta została jednak od razu domknięta, a cena w tym momencie testuje okolice sesyjnych dołków, co pozwoliło na silniejsze odbicie. Zmienność jest jak na razie mocno ograniczona i ruchy cenowe mieszczą się w przedziale zaledwie 30 pipsów:

USD/CHF M5
USD/CHF M5

Na GBP/USD tydzień również rozpoczyna się od luki spadkowej, ta jest jednak zdecydowanie szersza i jak na razie nic nie wskazuje na to, że rynek będzie próbował ją domknąć. Cena 9 stycznia traci już około 100 pipsów, odbijając od poziomów ostatni raz testowanych w październiku zeszłego roku:

GBP/USD M5
GBP/USD M5

Poranne dane nie pomogły więc notowaniom franka i funta – należy jednak pamiętać, że posiadają one średnie znaczenie rynkowe i mogłyby ewentualnie wywołać co najwyżej krótkoterminowe ruchy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here