Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemGiełdowy świat stanął na głowie w ostatnim tygodniu! Zwycięstwo Joe Bidena i informacje o bardzo skutecznej szczepionce koronawirusowej od Pfizera pozbawiły w poniedziałek pieniędzy niedowiarków handlujących na spadki. WIG20 zyskiwał ponad 4%, a posiadacze ryzykownych aktywów zarabiali. Liderem wzrostów na polskiej GPW były akcje CCC rosnące o niemal 20%, a sektor bankowy notował jedne z najsilniejszych jednodniowych wzrostów. Czy to oznacza koniec problemów polskich spółek? Na pytanie to odpowiada Michał Palaczyk ze Squaber.com.

  • Poniedziałek przyniósł wyprzedaż tych podmiotów, które zyskiwały na koronawirusie: w ramach WIG20 najsilniej traciły Dino Polska (-5,45%), CD Projekt (-3%) oraz Allegro (-1,7%)
  • Zyskiwały natomiast spółki, którym Covid-19 najsilniej ciążył, w tym CCC i LPP, których akcje rosły kolejno o 19,34% oraz 16,02%
  • Na Wall Street indeksy rysowały historyczne maksima, ostatecznie kończąc dzień poniżej nich (jednak z zyskami)

Te artykuły również Cię zainteresują

Stan rynku, który obserwowaliśmy w przeciągu ostatnich pięciu sesji wynika między innymi z wyborów w USA oraz skuteczności szczepionki na koronawirusa. Spowodowało to jedną z największych luk wzrostowych na S&P 500 oraz znaczny wzrost rynku w kierunku chciwości. Robi się to wszystko bardzo rozgrzane chociaż do zasięgów ze spadków marcowych nadal daleko – komentował Michał Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here