Naga MarketsKurs euro wzrośnie do 1,10 USD. Pandemia pogłębia globalną recesjęEkonomiści z Deutsche Banku zaktualizowali swoje perspektywy dla globalnej gospodarki, które obecnie wyglądają jeszcze bardziej ponuro. Z kolei eksperci z Wells Fargo sugerują, iż ogromny wzrost bezrobocia w USA przełoży się na ograniczenie długoterminowych zdolności produkcyjnych. Tymczasem analitycy z Deutsche Banku prognozują kurs pary EURUSD na poziomie 1,10 na koniec 2020 roku.

  • Obecny szok gospodarczy jest mniejszy od Wielkiego Kryzysu
  • Wzrost bezrobocia obciąży skarby państw na całym świecie
  • Niestabilność w Europie może minąć w przyszłym roku

Koronawirus: Światowy PKB pozostanie znacznie poniżej prognoz – Deutsche Bank

Prognozujemy, że światowy PKB spadnie o 11% (poniżej poziomu z końca 2019 r.) w drugim kwartale i wróci do poziomu zbliżonego z końca 2019 r. do końca przyszłego roku. Prognozowany spadek w tym roku wynosi 6%, w porównaniu z rynkowym konsensusem na poziomie -3% – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów obecny szok gospodarczy, choć znacznie mniejszy od Wielkiego Kryzysu dzięki ogromnej interwencji polityki pieniężnej i fiskalnej, skutkuje jednak ogromnym wzrostem bezrobocia, który na dłuższą metę będzie poważnie obciążać skarby poszczególnych państw.

USA: Koronawirus stanowi zagrożenie dla wydajności produkcyjnej – Wells Fargo

Według danych przedstawionych w czwartek w pierwszym kwartale wydajność pozarolnicza spadła w USA o 2,5%. Analitycy z Wells Fargo ostrzegają, że kryzys koronawirusowy stanowi poważne zagrożenie dla zdolności produkcyjnej amerykańskiej gospodarki.

Produkcja spadła (-6,2%) względem słabych szacunków (-3,8%). Zarówno produkcja, jak i przepracowane godziny spadały w najszybszym tempie od 2009 roku – wskazano w raporcie.

Jak wskazują analitycy, ogromna utrata miejsc pracy od końca marca może mechanicznie przyspieszyć wzrost wydajności w najbliższym czasie. Jest to typowe zjawisko dla recesji, ale w ich ocenie należy przede wszystkim skupić się na wydajności po obecnym kryzysie.

Cięcie planów inwestycyjnych biznesowych w następstwie COVID-19 stanowi poważne zagrożenie dla długoterminowej zdolności produkcyjnej gospodarki USA – dodano.

Kurs EURUSD z celem 1,10 na koniec roku

Ekonomiści w Deutsche Banku wygładzili prognozę dla pary walutowej EURUSD na ten rok z powodu niestabilności w Europie.

Pytania o stabilność systemu w Europie i przepływ wiadomości na tym froncie w ostatnich tygodniach są rozczarowujące, w tym niechęć EBC do wdrożenia OMT, decyzja niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego czy opóźnienia w tworzeniu wspólnego funduszu naprawczego – zauważono.

Spłaszczyliśmy naszą prognozę dla EURUSD z celem 1,10 na koniec roku. Po tym roku zakładamy, że Europa zbliży się do dalszej integracji, a EURUSD będzie w stanie odbić z dala od okolic parytetu – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here