Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 13:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych oraz danych dot. dynamiki wzrostu gospodarczego USA.


Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost do 1,650 mln. z 282 tys. poprzednio, w tygodniu kończącym się 21 marca 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 3,283 miliona, co oznacza wzrost aż o 3.001.000 w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia. Warto zwrócić uwagę, że jest to najwyższy wynik w historii.

Poniżej historyczne zestawienie dostosowanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Tak znaczny wzrost liczby ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych jest oczywiście spowodowany masowymi bankructwami zwolnieniami, do których przyczyniła się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Zdaniem ekonomistów, jeżeli sytuacji nie uda się szybko opanować, bezrobocie w USA (i nie tylko) mogłoby wzrosnąć nawet do 30%.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 13:35 zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można w stosunku do jena japońskiego.

Dane z godz. 13:35 | Źródło: finviz.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs euro (EURPLN) kosztuje ponad 4,58 zł. Europa w recesji
Następny artykułUSA: 12-krotny skok wniosków o zasiłek dla bezrobotnych do poziomu 3,3 mln!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here