Naga MarketsAnalitycy Nordea przewidują duży spadek chińskiego PKB ze względu na działanie koronawirusa. Tymczasem ostatnia obniżka stóp przez Chiński Bank Ludowy (PBoC) i interwencja na rynku walutowym wspiera juana. Z kolei w ocenie eksperta z Westpac akcja cenowa pary USDJPY sugeruje, że rynki finansowe zupełnie nie obawiają się konsekwencji związanych z epidemią chińskiego wirusa.


Zobacz również: Nowa Zalendia: Koronawirus groźniejszy niż SARS. „Kiwi” wspierany przez RBNZ

Chiny: Koronawirus zainfekował chińską gospodarkę – Nordea

chinyKoronawirus będzie miał znaczący negatywny wpływ na chińską gospodarkę. Szacujemy, że strata produkcji w pierwszym kwartale 2020 r. wyniesie 3-4% kwartalnego PKB, co obniżyłoby roczną stopę wzrostu do około 3% w porównaniu z 6% w naszej poprzedniej prognozie – napisano w raporcie.

Eksperci spodziewali się nieco luźniejszej polityki pieniężnej ze stron PBoC jeszcze przed wybuchem koronawirusa, ale nie oczekują teraz żadnych większych dodatkowych środków stymulujących gospodarkę, ponieważ dźwignia finansowa nadal stanowi ogromny problem na Chin.

Juan chwilowo przebił psychologiczny poziom 7,00 w stosunku do dolara 3 lutego. Widoczne są teraz pewne oznaki stabilizacji i korekty, częściowo ze względu na wsparcie banku centralnego. Wiele wskazuje na to, że PBoC jest gotowy wspierać swoją walutę. Krótkoterminowy kurs CNY silnie zależy od dalszego rozwoju epidemii wirusa i środków, które rząd podejmie w celu złagodzenia negatywnych konsekwencji – dodano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom

Kurs USDJPY: Koronawirus nie martwi rynków – Westpac

Zdaniem stratega w Westpac Banku, japońska waluta nie jest obecnie szturmowana przez inwestorów jako bezpieczna przystań, ponieważ rynki nie są zaniepokojone koronawirusem.

Gwałtowne wzrosty na parze USDJPY pomimo sporego wzrostu potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusa sugeruje, że rynki się tym w ogóle nie przejmują – wskazano w raporcie.

Jednak ekspert zauważa, iż wybuch i agresywna polityka władz Chin sugeruje, że koronawirus ma duży wpływ na wzrost zarówno w Chinach, jak i światowej gospodarce. Obecnie prognozuje wzrost PKB o 5,3% dla Chin w 2020 r. i zaledwie 2,8% dla całego świata.

Z perspektywy zysku do ryzyka nadal będziemy trzymać się poglądu, że para USDJPY będzie zmierzała na południe, ale wolimy raczej czekać na ruch powyżej 110,50 przed jej sprzedażą – podsumowano.

Zobacz również: Australia: Koronawirus, a spadek PKB. Kurs AUDUSD wzrośnie do 0,70 mimo obniżki RBA

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here