Naga MarketsKoronawirus zabił już ponad 100 osób i zbliża się do Polski. Traci rynek akcji (S&P 500) a zyskuje złotoEpidemia koronawirusa, którego objawy przypominają te występujące przy SARS dalej zbiera żniwa. Już ponad 100 osób nie żyję po zainfekowaniu wirusem, który po raz pierwszy wykryty został w Wuhan, mieście położonym w centrum Chin. Rozprzestrzeniająca się choroba jest już coraz bliżej Polski. Na terenie Niemiec potwierdzono pierwszy przypadek wirusa. Epidemia nie pozostaje bez wpływu na rynki finansowe, gdzie obserwowana jest awersja do ryzyka, a inwestorzy uciekają do “bezpiecznych przystani”, takich jak choćby złoto. Traci natomiast rynek akcji.

Liczba przypadków osób zainfekowanych wirusem rośnie gwałtownie z dnia na dzień, a rządy państw, organizacje zdrowotne i światowe firmy pośpiesznie próbują powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii.

Chiny zamknęły możliwość podróżowania około 50 mln osób w mieście Wuhan oraz prowincji Hubei, jednak nawet to nie jest w stanie powstrzymać ekspansji koronawirusa, którego w samych Chinach wykryto już ponad 4,5 tysiąca przypadków.

Koronawirus nie stanowi jeszcze zagrożenia międzynarodowego

Większość przypadków występowania wirusa obejmuje centralne Chiny, a konkretnie prowincje Hubei. W związku z tym, Światowa Organizacja Zdrowia odmówiła oznaczenia koronawirusa jako zagrożenie międzynarodowe.

Zobacz też: Jakie są szanse na znalezienie zyskownej strategii handlowej w Internecie?

Na razie nie można jeszcze w pełni ocenić wpływu epidemii na Chiny. Jednak jeśli kraj nie opanuje wirusa, może dojść do wykolejenia kruchej stabilizacji światowej gospodarki, którą zapewniła pierwsza faza umowy handlowej USA i Chin.

Rynek akcji osłabiony koronawirusem, zyskuje natomiast złoto 

Światowe akcje tracą w wyniku epidemii, a amerykański indeks S&P 500 otworzył się w tym tygodniu luką spadkową w okolicach 3247 pkt. Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się spadkami, a na wykresie dziennym powstał niedźwiedzie outside bar spory rozmiarów. Jako, że luka spadkowa nie została zamknięta, stanowi ona potencjalny opór. W przypadku kontynuacji spadków, notowania mogą zmierzać do strefy wsparcia w obrębie 3205 pkt.

Odwrotna sytuacja ma natomiast miejsce na rynku złota, które stanowi bezpieczną przystań w czasach awersji do ryzyka. Po wzrostach na koniec ubiegłego tygodnia, poniedziałkowa sesja otworzyła się na nowych maksimach. Kurs złota dotarł niemal do poziomu 1590 USD, jednakże zyski te zostały oddane do zamknięcia sesji.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Od lewej: wykres dzienny indeksu S&P 500 oraz kontraktów terminowych na złoto - 28.01.2020 r.
Od lewej: wykres dzienny indeksu S&P 500 oraz kontraktów terminowych na złoto – 28.01.2020 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here