Naga MarketsWielka Brytania nie rozważa zniesienia blokady narzuconej prawie cztery tygodnie temu w celu opanowania pandemii koronawirusa, biorąc pod uwagę „głęboko niepokojący” wzrost liczby ofiar śmiertelnych, powiedział w niedzielę Michael Gove, kanclerz księstwa Lancaster w gabinecie Borisa Johnsona. 16 060 osób zmarło w brytyjskich szpitalach po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, co stanowi wzrost o niemal 600 osób od soboty. Tymczasem funt nieznacznie traci w nowym tygodniu spadając poniżej poziomu 1,25 USD.

  • Wielka Brytania: Liczba zgonów w wyniku pandemii przekroczyła 16 000
  • Zbyt wcześnie by mówić o szczycie zachorowań
  • Funt rozpoczyna tydzień poniżej 1,25 USD

Wielka Brytania na razie nie myśli o złagodzeniu środków blokujących

Wielka Brytania znajduje się na szczycie kryzysu zdrowotnego lub w jego pobliżu, w którym zginęło już ponad 16 000 osób, co jest piątym co do wielkości narodowym wynikiem pandemii, która przyczyniła się do co najmniej 150 000 zgonów na całym świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Minister Gabinetu Michael Gove powiedział, że rząd na razie nie rozważa zniesienia blokady etapami w nadchodzących miesiącach.

Fakty są w tej chwili jasne. Nie powinniśmy myśleć o zniesieniu obowiązujących ograniczeń – powiedział Gove dla Sky News.

W warunkach przeciążenia szpitali pracownicy służby zdrowia skrytykowali zalecenie rządu, że środki ochrony osobistej noszone podczas leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem powinny być ponownie użyte, ponieważ w całym kraju brakuje zapasów. Przedstawiciel rządu oświadczył, że 84-tonowa dostawa środków ochrony indywidualnej z Turcji, która miała przybyć w niedzielę, została opóźniona. Rząd ma nadzieję, że przesyłka dotrze w poniedziałek, powiedział dziennikarzom minister edukacji Gavin Williamson.

Najnowsze dane pokazują, że 16 060 osób zmarło w brytyjskich szpitalach po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, co stanowi wzrost o 596 w stosunku do danych opublikowanych w sobotę.

Jenny Harries, zastępca dyrektora medycznego Anglii, powiedziała dziennikarzom w niedzielę, że jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, że mamy za sobą szczyt liczby zgonów, chociaż dodała, że ​​trendy zaczynają zmierzać we właściwym kierunku.

Kolejne 2500 osób zmarło w domach opieki w ciągu tygodnia do 13 kwietnia, według National Care Forum, organu reprezentującego sektor opieki społecznej.

Jedną z rzeczy, która jest głęboko niepokojąca, jest wysoki poziom zgonów. Dowody sugerują, że wskaźnik infekcji i śmiertelności spłaszcza się, ale nie jesteśmy absolutnie pewni, że jesteśmy już w trendzie spadkowym – powiedział Gove.

Komentując działania Borisa Johnsona, Gove dodał:

Premier podjął wszystkie najważniejsze decyzje. Nikt nie może powiedzieć, że nie włożył serca i duszy w walkę z tym wirusem.

Ministerstwo zdrowia podało, że w sobotę przeprowadzono 21 626 testów na koronawirusa – cel jest wciąż znacznie niższy niż obietnice rządu w wysokości 100 000 testów dziennie.

Funt bez rozstrzygnięć. GBPUSD wróci do spadków?

Notowania pary walutowej GBPUSD rozpoczynają nowy tydzień bardzo spokojnie. Kurs spada dziś o zaledwie -0,25 procent do godziny 10:00, pozostając powyżej lokalnego wsparcia 1,2370. Dopiero jego przebicie mogłoby wykreować nowy impuls spadkowy z celem na poziom 1,1950 i tegoroczne minimum 1,14. Z drugiej strony dopiero trwałe przebicie psychologicznego oporu 1,30 umożliwi większe odreagowanie strony popytowej.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here