Naga MarketsWłoski indeks giełdowy FTSE MIB w przeciągu trzech tygodni osuwał się o ponad 40%, mocno reagując na dynamiczny rozwój epidemii koronawirusa na terenie kraju. Będąc najsilniej dotkniętym przez COVID-19 regionem Europy, Włochy spotkały się z dynamiczną wyprzedażą akcji, pod prąd której idzie tylko jedna spółka, DiaSorin SpA. Wszystko za sprawą komunikatu wydanego 10 marca o prowadzonych pracach nad stworzeniem testu pozwalającego na szybką diagnostykę wirusa.


FTSE MIB traci 30% od początku 2020 roku. W gronie 40 największych spółek rośnie tylko DiaSorin

Test molekularny, nad którym pracuje spółka pozwoli określić stan zdrowia pacjenta w przeciągu 60 minut w porównaniu do 5-7 godzin niezbędnych w przypadku innych testów, stwierdzało przedsiębiorstwo w komunikacie z 10 marca. Start testów sprawdzających skuteczność testu rozpocznie się dopiero pod koniec miesiąca, DiaSorin otrzymał już jednak autoryzację od amerykańskiego instytutu zajmującego się licencjonowaniem leków.

FTSE MIB (wykres liniowy) traci kilkadziesiąt procent, a DiaSorin (wykres świecowy) rośnie w 2020 r. jako jedyny wśród spółek wchodzących w skład indeksu. Źródło: Tradingview.com.
FTSE MIB (wykres liniowy) traci kilkadziesiąt procent, a DiaSorin (wykres świecowy) rośnie w 2020 r. jako jedyny wśród spółek wchodzących w skład indeksu. Źródło: Tradingview.com.

DiaSorin poruszał się z dużą prędkością, aby wprowadzić na rynek szybki, tani i stosunkowo łatwy w użyciu test – powiedział analityk Kempen Alex Cogut. Wpływ na dochody będzie zależał od czasu trwania pandemii, powiedział, dodając, że firma spodziewa się zarobić 5 mln euro do 10 mln euro miesięcznie na dystrybucji nowych testów. DiaSorin podał przychody w wysokości 706 mln euro i Ebitda w wysokości 277 mln euro w 2019 roku.

Podczas gdy większość innych testów firmy jest uważana za nieistotne w tej chwili, prawdopodobnie zostaną one po prostu przełożone na drugą połowę roku, zamiast stać się utraconymi przychodami, powiedział Cogut.

Francuski rówieśnik spółki, BioMerieux, również dołączył do pościgu za szybszymi narzędziami do testowania wirusa, ze wzrostem akcji o 29% w tym roku. Firma powiedziała, że we wtorek otrzymała od amerykańskiej FDA zezwolenie na awaryjne użycie dla swojego testu BioFire Covid-19.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTen Square Games [TEN], Vivid Games [VVD] – Gorące spółki dnia
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Asseco Poland – stabilne wyniki i kolejna dywidenda
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here