Naga MarketsKurs euro spada, a koronawirus napiera na Europę. Kolejny lockdown pomoże?Niemcy i Francja, dwie największe gospodarki Europy narzucają surowe restrykcje, by powstrzymać emisję koronawirusa. Wcześniej wydawało się, że nie będzie to konieczne. Pandemia notuje jednak kolejne rekordy w państwach UE i może się okazać, że częściowy lockdown nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Kurs euro w relacji do dolara spadł wczoraj o 0,42 proc.

  • W krajach UE z powodu COVID-19 zmarło 210 tysięcy osób
  • Niemcy i Francja wprowadzają potęgują lockdown
  • Unijni przywódcy spotkają się dziś na wideokonferencji

Koronawirus zbiera żniwo w Europie

W 27 krajach Unii Europejskiej z powodu COVID-19 zmarło 210 tysięcy osób, a prawie 6,5 miliona zostało zarażonych. Obecnie wydaje się, że wzorcem jest zamykanie restauracji i godziny policyjne w mieście przy nacisku na utrzymanie otwartych szkół.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Niemcy, motor gospodarczy UE wprowadzą od poniedziałku częściowy lockdown na miesiąc. Z kolei Francja już od piątku zamierza wprowadzić ogólnokrajową blokadę. Prezydent Franci Emmanuel Macron powiedział, że wprowadzone wcześniej środki okazały się niewystarczające.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen powiedziała wczoraj, że kraje członkowskie zmarnowały sukcesy wypracowane wiosną, kiedy drakońskie ograniczenia powstrzymały rozprzestrzenianie się choroby. Uważa ona, że środki zbyt szybko zostały złagodzone.

Dziś unijni przywódcy spotkają się na konferencji online, która będzie kolejnym małym krokiem w żmudnych wysiłkach mających na celu zrównoważenie interesów zdrowotnych i ekonomicznych, z potencjalnie znaczącymi długoterminowymi implikacjami politycznymi.

Kurs euro reaguje na słabe nastroje na rynkach

Rynek akcji radzi sobie bardzo słabo od początku tygodnia, co przekłada się także na kurs euro. Wspólna waluta traci od początku tygodnia, a wczorajsze osunięcie w stosunku do euro sięgnęło 0,42 proc.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Jak widać na wykresie dziennym pary walutowej EUR/USD powyżej, notowania ponownie testują obszar wsparcia w okolicach 1,1700. Jego przełamanie otwierałoby drogę w kierunku poziomu 1,1615.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here