Naga MarketsKoronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Od kilku dni COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo również w Europie. Najpoważniejsza sytuacja jest we Włoszech, w których odnotowano już 322 przypadki zakażenia oraz 11 ofiar śmiertelnych. Czy epidemia dotrze również do Polski? Czy jesteśmy na nią gotowi?


COVID-19 trafi do Polski?

COVID-19 zabił na całym świecie 2 762 osoby, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do ponad 81 tys.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega przed epidemią koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i odradza podróże do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Mimo, że jak dotąd nie odnotowano w Polsce żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia, to łącznie już około 1000 znajduje się pod obserwacją. Biorąc pod uwagę, że epidemia w błyskawicznym tempie rozprzestrzenia się na terenie Włoch, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że epidemia prędzej czy później dotrze również do Polski.

– Niestety, to prawdopodobieństwo teraz się zwiększyło i jest to związane z pojawieniem się ognisk we Włoszech, gdzie Polacy chętnie wyjeżdżają na odpoczynek. Dużo Polaków wróciło z ferii z Włoch – wskazuje wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

COVID-19 zainfekował rynki

Rozprzestrzenianie się koronawirusa na całym świecie przyczyniło się w ostatnich dniach do znacznej wyprzedaży na rynku akcji. Dynamiczne spadki dostrzec można przez to na najpopularniejszych indeksach jak. Dax, Dow Jones, Nasdaq, czy S&P500.

Amerykański indeks Dow Jones odnotował największy dwudniowy spadek od 5 lat.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/JPY próbuje odbijać w środę, AUD/USD na 11-letnich minimach
Następny artykułAkcje CD Projekt 11% w dół! Kornowirus psuje też nastroje na GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here