Naga MarketsKoronawirus szkodzi aktywom, ale czy na pewno wszystkim? - Artyści rynkówTemat koronawirusa zdominował rynki finansowe. Które spółki tracą, a które mogą wzbudzać większe zainteresowanie inwestorów? Na jakie waluty warto zwrócić uwagę, a od których trzymać się z daleka? Czy wszystkie metale szlachetne to “pewniaki” inwestycyjne? Co z innymi surowcami? Tematy te zostały omówione w drugiej części czterdziestego drugiego odcinka cotygodniowego programu „Artyści Rynków” w Comparic24 TV, tworzonego przy współpracy z CMC Markets. Program prowadzi znany z anteny Polsat News Jacek Brzeski. Gościem odcinka są: Łukasz Wardyn i Maciej Leściorz.


Długa lista tracących spółek

Patrząc na zachowanie światowych indeksów giełdowych, które wręcz “biją czerwienią” po oczach, a zatem lista tracących spółek jest długa. Co oczywiste, najwięcej tracą i będą tracić spółki silnie powiązane handlowo z Chinami. Jako, że Państwo Środka jest globalną fabryką, a koronawirus spowodował zamknięcie firm produkcyjnych oraz problemy z logistyką i transportem, cierpi na tym naprawdę wiele biznesów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółki motoryzacyjne, takie jak Hyundai, Toyota czy Tesla poinformowały o problemach, przerwaniu łańcucha dostaw, co może powstrzymać produkcję i wpłynie negatywnie na producentów aut. Ponadto, słabo radzą sobie spółki z branży turystycznej, a w tym linie lotnicze

Kto może zyskać?

Mówi się, że na koronawirusie zarobią spółki farmaceutyczne, to jednak wielka loteria, tylko część z nich będzie będzie bowiem wygranymi, zauważa Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Spółki, które działają w pewnej niszy, są bardzo wyspecjalizowane i nie mają zdywersyfikowanej swojej działalności mogą okazać się wygranymi. Mowa tu o np. o małych spółkach, które zajmują się sprzętem do przeprowadzania telekonferencji, czy organizowania pracy zdalnej dla pracowników. Dlaczego? Z uwagi na ich wyspecjalizowanie w usługach / produktach przydatnych w czasie epidemii.

Przykładem może nie do końca małej spółki, ale nie posiadającej zdywersyfikowanej oferty produktowej jest Netflix. NFLX prowadzi działalność rozrywkową, z której można korzystać nie wychodząc z domu. Inaczej ma się sprawa w przypadku spółki Disney, która robi to co Netflix, ale tylko w małej części, a większość działalności firmy skupia się w innych obszarach.

A waluty?

Jak mówi Maciej Leściorz z CMC Markets, inwestorzy uciekają do bezpiecznych przystani, gdzie mamy jena, franka i dolara, tak historycznie. Japonia ma natomiast gigantyczne problemy gospodarcze, praktycznie można już mówić o recesji. Kraj stoi eksportem, co oprócz koronawirusa stanowi dodatkowe ryzyko. Więcej o walutach i innych aktywach dotkniętych epidemią COVID-19 dowiesz się z poniższego wideo.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here