Naga MarketsCzy prawdziwy strach na rynkach wywołany koronawirusem jest dopiero przed nami? Dziś wtorek 28 stycznia, zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Chiński wirus – pandemia, strach, przerysowanie rynków, rzeź na surowcach co jeszcze?

Zazwyczaj w sytuacjach kryzysowych dochodzi też do tak zwanego przerysowania sytuacji na wielu wykresach. Dlaczego rynek we wtorek nie ma siły na większe odbicie? Co z kursami walut i surowcami tj. miedź czy ropa?

To co martwi inwestorów to według wyliczeń agencji ratingowej, przez zamieszanie z koronawirusem gospodarka chińska może stracić 1,2 punkta procentowego wzrostu. Dodatkowo panuje ogromna niepewność i niepokój. Do 8 bądź 9 lutego mają być zamknięte fabryki w Chinach, co powoduje duży przestój. Jeśli się przedłużą to wpłynie to negatywnie na cały łańcuch dostaw na całym świecie – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie eksperta obecna sytuacja na świecie sprawia, iż rynki finansowe otrzymały spory pretekst do głębszej korekty. Dopóki nie pojawią się twarde fakty świadczące o opanowaniu sytuacji, presja na spadki na rynkach akcji powinna się utrzymać.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here