Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentW wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji La Sexta w niedzielę, wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Luis De Guindos, powiedział, że wpływ gospodarczy koronawirusa wprowadza Europę w recesję. Dodał jednak, że powinna ona mieć charakter przejściowy. Z kolei inny członek EBC nie wyklucza, iż bank centralny zacznie skupować ETFy idąc śladem Japonii i USA. Taki krok jest również rozważany przez Narodowy Bank Polski. Z kolei eksperci z UOB sugerują, iż rosną szanse na odbicie pary EURUSD, która we wtorek oscyluje przy poziomie 1,08.


De Guindos (EBC): Koronawirus wprowadza Europę w recesję

Luis de Guindos

Wpływ pandemii będzie bardzo duży i doprowadza Europę do recesji. Uważam, że pierwszy kwartał będzie bardzo zły. Europa wpadnie w recesję, co doprowadzi całą europejską gospodarkę do ujemnych stóp wzrostu w tym roku. Jednak w drugim półroczu zobaczymy dodatnie stopy wzrostu w Europie – oznajmił De Guindos.

EBC podejmie wszelkie niezbędne działania w celu zwalczania szkodliwego wpływu ekonomicznego koronawirusa. Za wszelką cenę chcemy również uniknąć kryzysu zadłużenia w Europie – dodał.

Villeroy (EBC): Bank centralny może interweniować na rynku papierów komercyjnych

Francois Villeroy de Galhau

W wywiadzie dla francuskiego WanSquare, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Villeroy oznajmił, że bank centralny może interweniować na rynku papierów komercyjnych w tym tygodniu.

EBC zamierza być „operacyjnym, uczciwym i znaczącym” podmiotem na rynku papierów komercyjnych. Bank centralny nie używał wcześniej takiej siły ognia, aby wspierać gospodarkę. Jednak w obliczu kryzysu EBC zamierza kupować niebankowe korporacyjne papiery komercyjne zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, z wyjątkiem spółek publicznych – oznajmił Villeroy.

Strefa euro: PMI spadły bardziej gwałtownie niż podczas kryzysu finansowego – Nordea

Analitycy raportu Nordea zauważyli, że wskaźniki PMI dla strefy euro potwierdzają, że wyłączenia powodowane przez koronawirusa powodują niespotykane spadki poziomów produkcji.

Wskaźniki PMI dla strefy euro spadły znacznie bardziej niż podczas kryzysu finansowego. Największy spadek odnotowano w sektorze usług, który spadł do rekordowo niskiego poziomu 28,4. Chociaż spadek produkcji był nieco mniej dramatyczny, wskaźnik złożony spadł do 31,4 – wyraźnie poniżej 36,2 odnotowanego w 2009 roku. W porównaniu z kryzysem finansowym spadek PMI był znacznie bardziej gwałtowny – napisano w raporcie.

Niemieckie wskaźniki PMI gwałtownie spadły. PMI usług odnotował największą stratę, spadając do rekordowo niskiego poziomu 34,5. Wskaźnik PMI dla przemysłu spadł mniej dramatycznie, do 45,7 – dodano.

Strefa euro: Ekonomia w recesji – Danske Bank

Marcowe indeksy PMI dały pierwszy dowód na to, że gospodarka strefy euro zmierza w kierunku ostrej recesji, uważają analitycy Danske Banku.

Obniżyliśmy nasze roczne prognozy na 2020 r. dla Niemiec i strefy euro, odpowiednio do -2,8% i -3,2%. Oczekujemy wzrostu bezrobocia o około 2 miliony w nadchodzących miesiącach. Nasza prognoza zakłada stopniowe odbicie gospodarki w drugim kwartale, a następnie silne odbicie wzrostu w trzecim kwartale – wskazano w raporcie.

Kurs EURUSD: Malejące szanse na dalsze spadki – UOB

Stratedzy walutowi z Grupy UOB zauważyli, że perspektywy dalszego spadku EURUSD wydają się tracić na sile.

Następne 1-3 tygodnie: EURUSD wczoraj wyrysował świeże minimum 1,0635 (23 marca) po czym odbił, aby zamknąć się nieco wyżej. Pęd w dół zaczyna słabnąć, a gwałtowny spadek, który rozpoczął się około 2 tygodnie temu, wykazuje wstępne oznaki zmęczenia. Jednak tylko przebicie powyżej 1,0940 („silny opór” poprzednio na poziomie 1,1000) oznaczałoby, że weszliśmy w okres konsolidacji. Do tego czasu nie można wykluczyć dalszych spadków, ale ich perspektywa zaczyna przygasać – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here