Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w obliczu koronawirusa i kurs funta (GBP/USD) po BoE
Marek Rogalski, analityk BOŚ

Czy decydować się na większe wydatki z budżetu i cały pakiet ulg dla obywateli, oraz branż dotkniętych COVID-19, czy też mocno ciąć stopy i powrócić do znanego modelu QE? A może i jedno i drugie? Te pytania najpewniej będą kluczowe u decydentów w najbliższych tygodniach, chociaż jestem zdania, że i tak historia pisze już nowe podręczniki do ekonomii (tak jak to zrobiła w latach 2008-09).


Kurs euro: Merkel nie wnosi wiele na wykres EUR/USD

Konferencja Angeli Merkel z godz. 11:30 nie wnosi wiele. Niemcy nie chcą “wychodzić przed szereg” i ogłaszać nadzwyczajnych programów wsparcia dla gospodarki, chociaż niemiecka kanclerz zgadza się ze słowami szefowej EBC (Lagarde), że sytuacja jest poważna. Ale wątek ten będzie dyskutowany jeszcze szczegółowo w piątek – gra na czas?

Te artykuły również Cię zainteresują
Taki rozwój spraw nie pomaga euro, gdyż nieco rozczarowuje. Podobnie może być przed zaplanowanym na jutro posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Spadki EURUSD zapoczątkowane od szczytu w poniedziałek, mogą być kontynuowane.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta: GBPUSD i analiza techniczna, która pokazała zakres wahań

Okolice szczytu z poniedziałku (1,3198), oraz dołka z dzisiejszego rana (1,2828) na wykresie dziennym GBPUSD są dobrze oznaczone na dziennym ujęciu poniżej. Obecne odreagowanie zatrzymało się w rejonie ważnej strefy 1,2930-55. Układ wskaźników, oraz czarna świeca, jaka miała miejsce wczoraj nie sygnalizują raczej, aby obecne odbicie miało być kontynuowane. Czekamy teraz na impuls po konferencji prasowej kanclerza skarbu Rishi Sunak’a.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here