Naga MarketsObecna epidemia koronawirusa stała się pretekstem dla banków centralnych, do rozpoczęcia rynkowych manipulacji i zwiększenia dodruku pieniądza w celu sztucznego utrzymywania płynności znajdującego się w kryzysie systemu, uważa Trader21. Podczas połączenia internetowego ze studiem Comparic24.tv mówił o konsekwencjach obecnych działań polityki monetarnej, między innymi nielimitowanych programach skupu. 


Banki centralne wykorzystają pandemię do redukcji zadłużenia i zwiększenia inflacji

Rezerwa Federalna oraz Europejski Bank Centralny zdecydowały się wprowadzić możliwość nielimitowanego dodruku pieniądza, a nieszablonowe dla siebie kroki podjął nawet Narodowy Bank Polski wprowadzając pierwszy w historii program luzowania ilościowego. Według Tradera21, banki na całym świecie korzystają z pandemii, aby móc podnosić inflację i redukować swoje ogromne zadłużenie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Banki centralne nie mogą tak po prostu jeszcze bardziej obniżyć stóp procentowych, nie mogą uruchomić zmasowanego dodruku, a zagrożenia gospodarcze wynikające z koronawirusa są doskonałym uzasadnieniem. W efekcie Bank Japonii, Europejski Bank Centralny wkrótce zetną stopy, Szwajcarski Bank Centralny nie będzie miał wyboru i zrobi to samo – komentował Trader21.

Inteligentny Inwestor XXI wieku – książka Tradera 21

Pierwsza książka Tradera21, założyciela IndependentTrader.pl, dwukrotnie uznanego za najlepszy blog finansowy w Polsce, jest już dostępna. Wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym zatytułowana Inteligentny Inwestor XXI wieku to 4 tomy ponadczasowej wiedzy, która jest efektem 15-letniego doświadczenia autora na rynkach finansowych. Publikacja sprzedaje się w rekordowych ilościach i zbiera fantastyczne opinie! Na polskim rynku jest to produkt wybitnie unikalny.

Więcej na temat książki możesz dowiedzieć się tutaj. Przy zakupie wskaż jako źródło odwiedzin: Comparic.

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic24.tv w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here