Naga MarketsKoronawirus zabił już w Chinach ponad 1000 osób. Na epidemii traci ropa naftowa, a zyskuje dolar USDKoronawirus zabił już w Chinach ponad 1000 osób, według danych potwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W samej tylko prowincji Hubei, gdzie wybuchła epidemia zgłoszono wczoraj aż 103 zgony. Epidemia koronawirusa wpływa m.in. na znaczny spadek sprzedaży domów w Chinach. Inwestorzy natomiast wycofują się bezpiecznych przystani, gdzie zyskuje złoto i dolar. Traci ropa oraz rudy żelaza i miedzi.

Liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa jest już wyższa niż w przypadku epidemii SARS z 2002 / 2003 roku. Ponad 42 tysiące potwierdzonych przypadków zachorowań w Chinach oraz 320 w innych krajach. Stany Zjednoczone odnotowały 13 infekcji, a Prezydent Donald Trump powiedział, że wierzy, iż ciepła pogoda ograniczy rozprzestrzenianie się choroby.

Chiny ocenią wpływ koronawirusa na gospodarkę

Chińskie Narodowe Biuro Statystyczne przeprowadzi specjalne badanie gospodarki i przeanalizuje wpływ epidemii. Dane z badania posłużą do podjęcia decyzji o wznowieniu produkcji, a także oceny efektywności wysiłków podejmowanych w celu kontrolowania koronawirusa.

Ponadto, chiński bank centralny podjął kroki mające na celu wsparcie gospodarki, w tym obniżenie stóp procentowych i przepłukanie rynku płynnością. Ma on także zapewnić specjalne fundusze dla banków na pożyczki dla przedsiębiorstw. Prezydent Xi Jinping powiedział, że rząd zapobiegnie zwolnieniom na dużą skalę, jak donosi chińska telewizja państwowa.

Spadek sprzedaży domów w Chinach

Koronawirus odbija się czkawką na chińskim rynku mieszkaniowym, na co wskazuje znaczny spadek transakcji w pierwszym tygodniu lutego. Sprzedaż nowych mieszkań spadła o 90% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r.

Zobacz też: Strategia MACD + ADX pozytywnie przetestowana, przynosiła zyski

Zgodnie ze wstępnymi danymi z 36 miast opracowanymi przez China Merchants Securities Co., sprzedaż istniejących domów spadła o 91% w ośmiu miastach, dla których dostępne były dane.

Silna dolar i tania ropa

Kurs ropy naftowej stracił od tegorocznego szczytu blisko 25% i oscyluje obecnie w okolicach 50 dolarów za baryłkę. W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami nieznacznego odbicia, jednakże zyski te zostały oddane do piątkowego zamknięcia. Kontynuacji trendu spadkowego można oczekiwać po wybiciu dołka przy 49,31 USD.

Kurs dolara wobec euro zyskuje 7 dzień z rzędu i jeśli dynamika spadków się utrzyma możliwe, że juz wkrótce na parze walutowej EURUSD przetestowane zostaną minima z 2019 roku. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, sprzedającym udało się narazie pokonać kluczowe wsparcie w okolicach 1,1000 – 1,0990, które teraz działa jako opór. Następny istotny cel stanowić będzie poziom 1,0879.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Od lewej: kurs ropy naftowej, kurs pary walutowej EURUSD - wykresy dzienne - 11 lutego 2020 r.
Od lewej: kurs ropy naftowej, kurs pary walutowej EURUSD – wykresy dzienne – 11 lutego 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here