Naga MarketsTemat koronawirusa nie jest co prawda bezpośrednio powiązany z rynkami finansowymi, spowoduje jednak najprawdopodobniej spowolnienie gospodarcze i wywołuje niepewność, co realnie wpływa na ruchy rynków. Widać to między innymi po cenie ropy naftowej, której amerykańska mieszanka WTI spada we wtorek poniżej poziomu 51 dolarów, testując półroczne minima.


Cena ropy spada od początku roku o niemal 23%, tylko 5 sesji wzrostowych

Od początku 2020 roku ropa WTI notowała jedynie 5 sesji wzrostowych, osuwając się z lokalnych maksimów o 23%, spadając jednocześnie poniżej poziomu 51 dolarów. Notowania czarnego złota testowały ważne wsparcie na wysokości półrocznych dołków, pokrywające się z minimami czerwcowymi. Jeżeli strefa zostałyby pokonana, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ropa zaliczyła kolejne silniejsze tąpnięcie, w kierunku minimów z końca 2018 roku, na wysokości niespełna 43 dolarów za baryłkę:

Cena ropy dynamicznie traci i testuje ważne wsparcie. Źródło: Tradingview.com
Cena ropy dynamicznie traci i testuje ważne wsparcie. Źródło: Tradingview.com

– Wyprzedzające wskaźniki gospodarcze w Chinach jasno pokazują, że koronawirus wpłynie na spowolnienie dynamiki wzrostu PKB w pierwszych dwóch kwartałach bieżącego roku, co z kolei negatywnie przekłada się na światowe aktywa. Niepokój inwestorów widać na rynku ropy, która dynamicznie traci w 2020 i testuje lokalne dołki – komentuje dla Comparic24.tv trader brokera Directa, Davide Biocchi.

Jak tłumaczy Biocchi, obawy o spowolnienie gospodarcze powodują, że inwestorzy wyczuwają jednocześnie możliwość spadku zapotrzebowania na ropę wyprzedając aktywa z nią powiązane, co przekłada się z kolei na spekulacyjny spadek wartości rynkowej czarnego złota:


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here