Naga MarketsKoronawirus zmusza FED do zaoferowania ogromnej skali QE – przekraczającej bilion dolarów. Czeka nas odbicie na giełdach? Co wygra – chciwość czy strach? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Koronawirus, a rynki finansowe: FED wpompuje w gospodarkę kolejne biliony dolarów

Skala QE zaoferowana przez FED jest bez precedensu. To może być pretekst do potężnego odbicia na giełdach, niezależnie od tego, na ile takie działania będą skutecznym wsparciem dla gospodarki. W programie także co dalej z dolarem oraz potężne dylematy EBC.

Wygląda na to, że póki co rynki nie ufają działaniom decydentom. Po ostatnim wystąpieniu Christine Lagarde była jeszcze większa panika. FED chwilowo uspokoił rynki, które nie mają przekonania, że pompowanie pieniędzy będzie skuteczne. Gdyby nie koronawirus to takie pieniądze spowodowałyby ogromną hossę – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie eksperta na świecie wiele banków centralnych dokonuje działań mających zapobiec konsekwencjom koronawirusa. W najbliższym czasie mają do tego grona dołączyć również rządy państw m.in. Komisja Europejska chce poluzować reguły fiskalne.

– Lagarde powiedziała ostatnio, że EBC nie jest od tego, aby wyrównywać różnice obligacji poszczególnych krajów strefy euro. Rentowności włoskiego długu wystrzeliły mocno w górę. Rynek zaczyna bać się o to, że EBC nie będzie skory kupować włoski dług. Perspektywy dla strefy euro w najbliższych miesiącach są fatalne  – dodał.

Rogalski uważa również, iż indeks dolara silnie odbił w minionym tygodniu, co zwiększa szansę na korektę spadkową w najbliższych sesjach. Skala luzowania przez FED może obciążyć dolara, jednak potencjalny długoterminowy kryzys i recesja na świecie będą go faworyzować.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here