Naga MarketsKoronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Od kilku tygodni COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo niemal na całym świecie. Najpoważniejsza sytuacja jest w tej chwili w Stanach Zjednoczonych, w których odnotowano już niemal 86 tys. przypadków zakażenia, a więc więcej niż w Chinach.


Koronawirus może zabić od 38 tys. do nawet 162 tys. osób w USA

Do tej pory na całym świecie zakażonych zostało niemal 543 tys. osób. Ponad 124 tys. udało się wyleczyć, jednak 24 361 osób zmarło z powodu COVID-19.

Z najnowszej analizy przeprowadzonej przez Uniwersytet Medyczny w Waszyngtonie wynika jednak, że z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, w ciagu najbliższych czterech miesięcy zginąć może ponad 81 tys. osób i to w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

W analizie wykorzystano dane pochodzące od rządów, szpitali i innych źródeł. Przewiduje się, że liczba zgonów w USA może się znacznie różnić i wynieść finalnie od “zaledwie” około 38 000 do nawet 162 000 osób. Odchylenie to wynika po części z różnych wskaźników rozprzestrzeniania się wirusa w różnych regionach, które eksperci nadal starają się wyjaśnić.

Oczekuje się, że liczba hospitalizowanych pacjentów osiągnie szczyt w skali kraju w drugim tygodniu kwietnia, choć w niektórych stanach szczyt może nastąpić nieco później. Przypadki śmiertelne odnotowywane mają być natomiast aż do lipca, choć najpóźniej do czerwca liczba zgonów ma obniżyć się do maksymalnie 10 na dobę.

W analizie podkreśla się również, że w szczytowym momencie epidemii ilość osób wymagających hospitalizacji może przekroczyć liczbę dostępnych łóżek szpitalnych o 64 000 i wymagać użycia około 20 000 respiratorów.

– Rozwój pandemii zmieni się – i to dramatycznie na gorsze – jeśli ludzie złagodzą dystans społeczny lub zlekceważą inne środki ostrożności – wskazał dr Christopher Murray, który kierował badania.

Boris Johnson ma koronawirusa

Warto w tym miejscu przypomnieć także, że mimo niedawnych, niezwykle optymistycznych informacji o negatywnych wynikach na obecność koronawirusa u niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i u amerykańskiego prezydenta DOnalda Trumpa, dziś świat obiegła informacja, że brytyjski premier Boris Johnson uzyskał wynik pozytywny, co oznacza, że jest zakażony.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKoronawirus: USA wpompują 6 bilionów USD w gospodarkę, by walczyć z recesją
Następny artykułKurs srebra na drodze do poziomu 15 dolarów. Jest jednak pewna przeszkoda – Analiza dla początkujących
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here