Naga MarketsWypracowane przez chińską i amerykańską dyplomację wstępne porozumienie handlowe miało dać impuls do stabilizacji gospodarki Państwa Środka. Niespodziewanie otrzymała ona kolejny cios z zupełnie innej strony – wybuch epidemii groźnego wirusa znów stawia  znak zapytania nad przyszłością Chin. 


Koronawirus a cena ropy.

Do pogarszającej się sytuacji w Chinach w kontekście cen ropy odnieśli się analitycy Goldman Sachs. “Potencjalny spadek popytu na ropę naftową ze strony największych konsumentów energii w Chinach może spowodować spadek cen około 3 dolarów za baryłkę, jednocześnie równoważąc obawy o zakłócenie dostaw z Bliskiego Wschodu”.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Epidemia miała swój początek w środkowochińskim mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei i rozprzestrzeniła się na resztę kraju. Na ten moment odnotowano 440 potwierdzonych przypadków zachorowań i 9 osób zgonów. Wirus rozprzestrzenił się również na Stany Zjednoczone, Tajlandię, Koreę Południową, Japonię i Tajwan.

Klęska mocno zaniepokoiła rynki finansowe, ponieważ inwestorzy doskonale pamiętają epidemię wirusa tej samej rodziny – SARS w latach 2002-2003, która rozpoczęła się w Chinach i zabiła prawie 800 osób na całym świecie.

Wykres cen ropy WTI w ujęciu dziennym.

Przełożenie szacowanego wpływu SARS na popyt na 2020 roku wskazuje na potencjalny spadek o 260 000 baryłek dziennie. Szacunki te uwzględniają stratę 170 000 baryłek, spowodowanych mniejszym zużyciem paliwa lotniczego” – szacują ekonomiści Goldman Sachs.

Co prawda redukcja podaży ze strony kartelu OPEC mogłaby ograniczyć wpływ takiego wstrząsu popytu, początkowa niepewność co do potencjalnego zakresu epidemii mogłaby doprowadzić do większej wyprzedaży cenowej, niż sugerują rynkowe fundamenty” – czytamy w podsumowaniu noty GS.

Jest to tylko i wyłącznie część Big Bank Report – w którym to prezentujemy najciekawsze komentarze dużych banków w minionym tygodniu. Raport możesz otrzymywać całkowicie bezpłatnie, zapisując się do naszego newslettera na stronie BIG BANK REPORT.

     CHCĘ OTRZYMYWAĆ  BIG BANK REPORT      tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here