Naga MarketsCałkowita liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Chinach kontynentalnych osiągnęła 76 946, z czego tylko 22 lutego potwierdzono 648 nowych przypadków. Jak podaje w niedzielę chińska Narodowa Komisja Zdrowia, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 2442 w tym samym okresie. Niestety w Wuhan zmarła zakażona 29-letnia lekarka Xia Sisi. Tymczasem nowe ogniska pojawiły się m.in. we Włoszech i Korei Południowej Czy dolar i złoto będą kontynuować aprecjację w nowym tygodniu?


Donald Trump: Koronawirus jest pod kontrolą w USA

W międzyczasie Koreańskie Centrum ds. Chorób oraz Kontroli i Zapobiegania (KCDC) ogłosiło, że w kraju odnotowano 123 nowe potwierdzone przypadki, co podniosło ogólną liczbę chorych do 556. Po raz pierwszy w historii Korei Południowej z powodu spraw zdrowotnych początek roku szkolnego opóźniono o co najmniej tydzień.

Koronawirus jest pod kontrolą w Stanach Zjednoczonych – powiedział w niedzielę prezydent USA Donald Trump i powtórzył, że jego zdaniem prezydent Xi wykonuje dobrą robotę zwalczając epidemię.

W innych nagłówkach związanych z koronawirusem włoski rząd oznajmił w niedzielę, że potwierdzono w sumie 132 chorych, w porównaniu z zaledwie trzema przypadkami w poprzednim tygodniu. Póki co nie ustalono, kto jest pacjentem “zero”, od którego rozpoczęła się epidemia. Pierwsze podejrzenia okazały się fałszywe.

Tymczasem w Iranie liczba zakażonych wzrosła do 43, a zmarło już 8 osób. To najwięcej zgonów poza Chinami. Według różnych źródeł, nieoficjalnie liczby są znacznie wyższe.

Jaka może być reakcja rynku w nowym tygodniu?

Rynki prawdopodobnie rozpoczną nowy tydzień awersją do ryzyka po weekendowych nagłówkach o nowych ogniskach zapalanych na świecie. Jen japoński, który wydaje się ostatnio utracić status bezpiecznej przystani, może mieć trudności z wykorzystaniem przepływów kapitału do aktywów mniej ryzykownych. Z kolei dolar amerykański oraz złoto mogą zyskać na sile we wczesnych godzinach handlowych sesji azjatyckiej.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS
Kurs XAUUSD na interwale miesięcznym, tradingviewcom
Kurs XAUUSD na interwale miesięcznym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here