Naga MarketsDolary ściśnięte w ręceJak długo amerykańska waluta będzie beneficjentem globalnego zamieszania wokół COVID-19 i skąd to się bierze? Co to są tzw. słabe ogniwa i jak możemy próbować je wskazać? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Rynki nie wierzą w skuteczność działań banków centralnych i rządów

Kolejny tydzień mija pod narracją koronawirusa. Fed produkuje się i drukuje jak może, a mimo tego na giełdach jest bardzo nerwowo. We wtorek rynki próbują odbijać, a dolar pozostaje wyjątkowo silny – powiedział analityk BOŚ.

Obecny kryzys pokazał, iż Bitcoin nie jest cyfrowym złotem i nie jest uznawany za bezpieczne aktywo. W ocenie eksperta dolar pozostaje najważniejszy i najatrakcyjniejszy dla rynków. Uważa, iż dopóki nie wyhamuje epidemia koronawirusa, dopóty awersja do ryzyka na rynkach będzie się utrzymywać.

Rynki nie mają zaufania do tego czy działania banków centralnych i rządów będą skuteczne. Utrata płynności przez podmioty komercyjne stanowi ogromne zmartwienie. Również problemy z łańcuchami dostaw ciążą na globalnej gospodarce – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here