Naga MarketsKoronawirus: Czerwona strefa w całej Polsce. Nowe obostrzenia już od jutraDziś o godz. 11:00 rząd przedstawił nowe zasady zasady bezpieczeństwa i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki rekomendował, aby cała Polska była strefą czerwoną, a nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy.

Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa

Restrykcje, które zaczną obowiązywać od soboty 24. października 2020 roku dotkną przede wszystkim dzieci i młodzież, ale także właścicieli barów i restauracji. Okazuje się, że dzieci i młodzież do 16-go roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu, jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Bary, restauracja i inne obiekty gastronomicznie nie będą mogły serwować jedzenia w lokalu. Zamawiać można będzie jedynie “na wynos” i dowóz. Początkowo, obostrzenie to ma obowiązywać przez 2 tygodnie, ale możliwe jest jego przedłużenie, powiedział premier Morawiecki.

Osoby powyżej 70. roku życia proszone są o nieopuszczanie domów. Morawiecki mówił o uruchomieniu programu “korpus seniorów”, który przez szerokie zaangażowanie wolontariuszy i żołnierzy WOT ma zachęcić seniorów do pozostania w domach. Zamknięte zostaną także sanatoria.

Zakazane zostaną spotkania i aktywności w grupach powyżej 5 osób. Odstępstwem od zakazu są grupy zamieszkujące razem oraz spotykające się w celach zawodowych.

Premier przekonywał o konieczności podjęcia zdecydowanych działań ze względu na wysoki przyrost liczby zakażonych oraz zgonów. Rezultaty wprowadzanych obostrzeń mają być widoczne za 10-14 dni. Jeśli nie przyniosą one efektu, możemy spodziewać się kolejnych restrykcji.

Szczegółowe informacje o nowych obostrzeniach opublikowała w mediach społecznościowych Kancelaria Premiera.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here