Naga MarketsKula ziemska - grafikaW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One oraz Macieja Jędrzejaka, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie poruszono temat m.in. koronawirusa, Brexitu, wyników Tesli, pary AUDUSD i EURPLN.


Długoterminowo Brexit będzie miał pozytywny wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii

W tym tygodniu media zostały zdominowane informacjami o koronawirusie, który z dnia na dzień przybiera coraz bardziej na sile. Liczba zarażonych osób stale się powiększa a kolejne kraje zgłaszają obecność wirusa na swoich terytoriach. Spoglądając na kurs złota czy ropy można zauważyć, że rynek nie pozostaje temu bierny.

Pierwsza fala ataku koronawirusa, panika w mediach i spadki na Wall Street, po czym nastąpił spokój na rynkach. Już jest 230 ofiar śmiertelnych. Wirus jest niewątpliwie problemem. WHO zakłada, że Chiny sobie poradzą. Spółki medyczne i produkujące maseczki będą niewątpliwie partycypowały w zyskach. Oczywiste jest, że gospodarka chińska ucierpi – oznajmił Jędrzejak.

Drugim tematem tygodnia jest zdecydowanie Brexit. Bruksela dała zielone światło Brytyjczykom do opuszczenia struktur Unii Europejskiej, ale to wcale nie oznacza końca tego impasu. Nadal nie jest wiadome na jakich warunkach rozpocznie się współpraca Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej po 31 stycznia.

Długoterminowo Brexit będzie miał pozytywny wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii. W krótszej perspektywie mogą pojawić się kłopoty wynikające z akomodacji. Mimo wyjścia kontakty i kontrakty nie zanikają, będą działać w innym formacie prawnym, ale nie będą musieli przecierać nowych dróg dodał.


Szukasz brokera z akcjami i futures bez minimalnego depozytu?
SPRAWDŹ NAS

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here