Naga MarketsNowy tydzień przynosi nowe zmartwienia na rynkach w temacie koronawirusa. Jak rozwinie się kwestia pandemii i co oznacza to dla światowych rynków finansowych? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Koronawirus: Czy rządom i bankom centralnym wystarczy pomysłów i pieniędzy?

Nowy tydzień rozpoczął się znów nerwowo po tym, jak poznaliśmy negatywne statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 (poza Chinami), oraz informacje ze strony rządów na temat kolejnych administracyjnych ograniczeń. Dlaczego ta sytuacja przypomina błędne koło i co dalej z rynkami?

Rośnie ryzyko, że pandemia przeciągnie się w czasie. Im dłużej będzie trwać tym gorzej dla gospodarki. Każdy dzień to miliardy dolarów strat. Tempo zachorowań jest coraz szybsze i to, że nie doszło do radykalnych ograniczeń wcześniej będzie prowadziło do dalszego wzrostu hiperbolicznego – powiedział analityk BOŚ.

W takiej sytuacji rynki pozostają wyjątkowo nerwowe. Czy wystarczy pieniędzy i pomysłów, aby radzić sobie z problemami światowej gospodarki? Banki centralne i rządy robią co mogą by ratować sytuację.

– Problem jest ogromny. Tymczasem indeks dolara ponownie testuje wieloletnie maksimum z lat 2016/2017. Para EURUSD jest coraz bliżej dywergencji, ale nie wykluczam zejścia jeszcze niżej, co by oznaczało szansę na naruszenie dołka 1,0635. Para USDJPY odbija od poziomu 109,70, co może skutkować próbą naruszenia szczytu przy 111,50. Z kolei para USDPLN będzie najprawdopodobniej kontynuowała silny impuls wzrostowy  – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here