Naga MarketsKoronawirus: Australia chce śledztwa ws. pandemii. Chiny „karzą” ją 80% cłamiChiny nałożyły antydumpingowe i antysubsydyjne cła na australijski jęczmień. Cła wynoszą 80,5%, a wartość eksportu jęczmienia z Australii do Chin w ostatnich latach wahała się między $0,98 a $1,3 mld. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.

Australia pozostaje silnie uzależniona od gospodarki Chin

Oficjalną przyczyną cła mają być dumpingowe ceny jęczmienia, jednak nieformalnie mówi się, że to kara za australijską rolę w nawoływaniu do międzynarodowego dochodzenia w sprawie koronawirusa i roli Chin w zapobieganiu jego rozprzestrzeniania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podkreśla się też, że Chiny mogły uderzyć w Australię znacznie bardziej niż w import wołowiny i jęczmienia – sumaryczna wartość australijskiego eksportu do Państwa Środka przekracza $126 mld – oznajmił Bogusz Kasowski.

Capitalcom

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here