Naga MarketsWłochy, kraj najbardziej dotknięty przez pandemię koronawirusa na świecie, zgłosiły ogromny wzrost liczby zgonów, który wzrósł w sobotę o 793 do 4 825 osób. J​est to zarazem największy jednodniowy wzrost od momentu, gdy rozprzestrzeniający się wirus ogarnął europejską gospodarkę. Tymczasem Niemcy chcą przeznaczyć kolejne 350 miliardów euro na sfinansowanie środków stymulujących gospodarkę, a USA rozważa niebagatelną kwotę dwóch bilionów dolarów. Tymczasem eksperci z Westpac wyznaczyli niższy zakres konsolidacji dla pary walutowej EURUSD.


Włochy zgłaszają prawie 800 zgonów, armia rosyjska wysyła pomoc wojskową

włoska flaga na budynku rządowymAgencja Ochrony Ludności poinformowała, że ​​liczba potwierdzonych przypadków we Włoszech wzrosła do 53 578 z 47 021 raportowanych ostatnio, a na intensywnej terapii przebywało 2857 osób, w porównaniu z 2655. Lombardia, region północnych Włoch wokół Mediolanu, znajduje się w krytycznej sytuacji, z liczbą 3 095 zgonów i 25 515 przypadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tej tragicznej sytuacji rosyjskie Ministerstwo Obrony oznajmiło w niedzielę, że prezydent Putin nakazał rosyjskiemu wojsku wysłanie pomocy medycznej do Włoch, aby pomóc jej w walce z chorobą zakaźną.

Interfax poinformował, że Rosja wyśle ​​około 100 wojskowych specjalistów w dziedzinie wirusologii i epidemii wraz z ośmioma mobilnymi brygadami medycyny wojskowej, specjalnymi pojazdami do dezynfekcji i innym sprzętem medycznym. Tymczasem Rosja zgłosiła 306 przypadków wirusa, większość z nich w Moskwie i odnotowano jedną śmierć.

Niemcy przeznaczą dodatkowe 350 mld EUR na sfinansowanie środków stymulujących

niemiecka flaga na tle niebaJak informuje Reuters, niemiecki minister finansów Olaf Scholz oznajmił, że pułap zadłużenia zostanie podniesiony w celu włączenia dodatkowego budżetu rządowego w wysokości 156 mld EUR. Rządowy pakiet stymulacyjny obejmie 100 mld EUR na fundusz stabilności gospodarczej, 100 mld EUR na kredyt dla banku rozwoju z przeznaczeniem na pożyczki dla przedsiębiorstw.

Ponadto udzielone zostaną gwarancje kredytowe w wysokości 400 mld EUR, co łącznie podniesie pakiet do 750 mld EUR. Nowy pakiet stymulujący gospodarkę Niemiec oznacza złamanie regulaminu budżetowego. Jednak rząd zapewnia, iż priorytetem jest wsparcie i stabilizacja niemieckiego rynku w obliczu walki z pandemią koronawirusa.

Kudlow: Pakiet bodźców może wynieść nawet 2 biliony dolarów

Podczas gdy Niemcy planują kolejny bodziec fiskalny, doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow powiedział, że wynegocjowany pakiet bodźców ekonomicznych w USA wyniesie ponad 2 biliony dolarów. Wspomniana kwota stanowi około 10% amerykańskiego PKB.

Tymczasem inny urzędnik Białego Domu dodał, że 2 bln. USD zawierają w sobie działania Fedu. Pakiet, o którym mówi Kudlow, to około 1,5 bln. USD. W piątek stan Illinois dołączył do Nowego Jorku i New Jersey wprowadzając liczne blokady. Illinois ogłosiło 163 nowe przypadki koronawirusa.

Kurs EURUSD: Konsolidacja w zakresie 1,07–1,11 – Westpac

Luzowanie monetarne i fiskalne na rzecz wzrostu i stabilności strefy euro jest obecnie wymuszane na krajach członkowskich UE, a wiarygodność EBC poddana jest prawdziwemu testowi. Według ekonomistów z banku Westpac Institutional Bank słabość strefy będzie prawdopodobnie obciążać kurs EURUSD.

Rynki muszą teraz zastanowić się, czy nadzwyczajna decyzja EBC o podwyższeniu stymulantów do 750 mld EUR przyniesie pewną stabilność. Oczekujemy, że para EURUSD przesunie się w niższy zakres konsolidacji 1,07–1,11 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here