Naga MarketsNajnowsze doniesienia wskazują, że na statku wycieczkowym w Japonii pojawiło się silne ognisko zapalne związane z koronawirusem. Zainfekowanych zostało około 60 kolejnych uczestników, co jest największym wybuchem choroby poza Chinami. To sprawiło, że liczba wszystkich przypadków choroby na statku przekroczyła 130. Chiński juan rozpoczyna tydzień od deprecjacji, a para USDCNY ponownie oscyluje poniżej psychologicznego poziomu 7,00.


Zobacz również: Tesla: Koronawirus wpływa na opóźnienia dostaw Modelu 3

Japonia: Wirus rozprzestrzenia się na ograniczonej przestrzeni statku

Globalna liczba ofiar śmiertelnych z powodu wybuchu koronawirusa wynosi obecnie 910, znacznie więcej niż podczas epidemii SARS. Główna Światowa Organizacja Zdrowia wyraziła zaniepokojenie rozprzestrzenianiem się choroby wśród osób, które nie przebywały w Chinach. Przypadki koronawirusa dotarły wcześniej do ​​trzech krajów europejskich po spowodowaniu infekcji w Azji, co podkreśla trudność wyzwania związanego z powstrzymaniem epidemii.

Tymczasem statek wycieczkowy Princess Diamond został poddany kwarantannie niedaleko Jokohamy w Japonii, gdy okazało się, że na jego pokładzie znajduje się kolejne 60 osób z potwierdzonymi infekcjami koronawirusowymi. W krótkim czasie liczba zarażonych na statku podwoiła się.

Na pokładzie wycieczkowca jest ponad 2600 pasażerów i 1045 członków załogi. Jest tam też trzech Polaków – jedna osoba z załogi i dwóch turystów. W piątek polski MSZ informował, że u trzech Polaków nie stwierdzono koronawirusa.

Rosnąca liczba przypadków w Diamond Princess Carnival Corp. wzbudziła obawy o możliwość dalszego rozprzestrzenienia się wśród ponad 3600 osób znajdującym się wciąż na pokładzie. Narasta ryzyko, że wirus może rozprzestrzeniać się w ograniczonych przestrzeniach statku, gdzie wielu na pokładzie ma zwiększoną podatność na zachorowania ze względu na wiek.

„Diamentowa księżniczka” została poddana kwarantannie, zanim dotarła do Japonii, a kontrole przeprowadzono po tym, jak pasażer z Hongkongu, który był na statku, uzyskał wynik pozytywny na obecność wirusa.

Japonia zazwyczaj zabiera zakażonych wirusem ze statków na leczenie do okolicznych szpitali. Firma Carnival’s Princess Cruises wydała oświadczenie w zeszłym tygodniu, że termin kwarantanny to 19 lutego „chyba że pojawią się inne nieprzewidziane wydarzenia”.

Tymczasem firma Airbnb Inc. wstrzymuje meldowanie osób w Pekinie aż do marca, aby zachować zgodność z lokalnymi przepisami mającymi na celu ograniczenie epidemii koronawirusa, która rozprzestrzenia się w Chinach. Firma z siedzibą w San Francisco oświadczyła, że zaoferuje zwrot kosztów wszystkim osobom, których to dotyczy lub które anulują rezerwację.

Natomiast Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transportu oświadczyło, że Korea Południowa rozważa zastosowanie środków wspomagających, w tym odroczenie płatności opłat lotniskowych, aby pomóc liniom lotniczym, które ucierpiały w wyniku wybuchu koronawirusa. Rząd rozważa również obniżenie opłat lotniskowych.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

Kurs dolara i juana w obliczu koronawirusa

Notowania pary walutowej USDCNY rozpoczęły poniedziałkową sesję od spadku wielkości -0,30 procent do godziny 9:00. To najprawdopodobniej reakcja na piątkowe zamknięcie na psychologicznym poziomie 7,00. W przypadku dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, juan może ulec silnej deprecjacji, a przebicie oporu 7,00 otworzyłoby drogę do poziomu 7,20 i wyżej. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej wzrostowej świecy z 3 lutego zwiększyłby presję sprzedających z celem na tegoroczny dołek w okolicach poziomu 6,85.

Zobacz również: Policja zamyka kopalnię BTC, by walczyć z epidemią koronawirusa

Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here