Naga MarketsW drugiej połowie kwietnia rząd poluzował restrykcje dotyczące zakazu przemieszczania się, w efekcie czego rowerzyści oraz biegacze znowu mogą oddawać się aktywności fizycznej, bez ryzyka konsekwencji w postaci mandatu karnego. Karol Wenus, prawnik z kancelarii adwokatów Wenus Lomperta Zembek, w najnowszym odcinku Korona-poradnika dla przedsiębiorców odpowiada na pytania widzów dotyczące przepisów prawnych w obliczu obecnej epidemii.

  • Rząd poluzował przepisy dotyczące opuszczania miejsca zamieszkania w celach rekreajcyjnych
  • Zdaniem Karola Wenusa część działań rządowych nie jest do końca logiczna
  • Wybory prezydenckie nadal pozostają jedną wielką niewiadomą oraz jednym z głównych tematów debaty politycznej

Jesteśmy wolni! Czyli poluzowanie restrykcji dotyczących rekreacji

Karol Wenus, prawnik z kancelarii adwokatów Wenus Lomperta Zembek, zwraca uwagę na to, że od teraz możemy już swobodnie poruszać się po okolicy. Wcześniej musieliśmy unikać opuszczenia mieszkań bez koniecznego powodu, co mogło skutkować np. zatrzymaniem nas przez policję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie zauważa, że pewne liberalizacje ze strony władz są nie do końca są jednak logiczne – przynajmniej bez koniecznej do ich zrozumienia wiedzy epidemiologicznej. Nie wiemy, np. dlaczego ogrody zoologiczne są nadal zamknięte, zaś botaniczne otwarte. To jednak tylko jeden z wielu takich przykładów.

Mało tego, zdaniem prawnika, błędem polityków jest niedostateczne tłumaczenie obywatelom, dlaczego pewne decyzje zapadają i są wprowadzane w życie.

– Widzę duży problem w tym, że społeczeństwu nie komunikuje się tego, że pewne zakazy lub nakazy są wprowadzane. Doskonałym przykładem jest nakaz noszenia maseczek – twierdzi Karol Wenus – Ludzie nie przestrzegają przepisów, których sensu nie widzą – dodaje.

Wybory ciągle budzą kontrowersje

Kolejne kontrowersje budzą wybory prezydenckie. Dziś nadal do końca nie wiemy, jak zagłosujemy wybierając prezydenta: czy faktycznie zrobimy to za pośrednictwem poczty?

Sprawę pod kątem prawnym tłumaczy nasz ekspert i zauważa, że wszystko to, co widzimy w ostatnim okresie, budzi wielkie wątpliwości.

Korona-poradnik dla przedsiębiorców to cykl, w którym prawnik, Karol Wenus, odpowiada codziennie na pytania widzów związane z obecną pandemią Covid-19. W tym programie podejmujemy próbę odpowiedzi na najbardziej palące pytania oraz staramy się rozwiewać wszelkie wątpliwości prawne związane z wprowadzonym stanem epidemii. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, lub po prostu masz wątpliwości prawne co do wprowadzanych przez rząd przepisów związanych ze stanem epidemii koronawirusa – masz możliwość uzyskania odpowiedzi na swoje pytania. Subskrybuj również kanał YouTube, aby być na bieżąco!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin i “Sky is the limit”. Ross Ulbricht (Silk Road) o przyszłej wycenie BTC
Następny artykułCzy Fed może wprowadzić ujemne stopy? Komentuje P. Kwiecień
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here