Naga MarketsŚwiatowe banki inwestycyjne, Danske Bank i Nordea Markets skomentowały bieżącą sytuację korony norweskiej oraz wskazały swoje predykcje dla pary walutowej EUR/NOK. Analitycy banków ocenili również szanse na podwyżkę stóp procentowych przez Norweski Bank Centralny (Norges Bank) i zwrócili uwagę na aktualną kondycję norweskiej gospodarki.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Nordea Markets – stabilna gospodarka będzie wspierać siłę korony

Analitycy banku wspominają o ostatnim raporcie Norges Banku, z którego wynika, iż główny wskaźnik obrazujący bieżącą sytuację w norweskiej gospodarce wynosi 1,35, co oznacza kwartalny wzrost na poziomie 0,68% kw./kw. który jest zarazem bardzo zbliżony do prognoz banku (0,7%). W dzisiejszym raporcie napisano:
– Wzrost jest silny w większości sektorach gospodarki, z wyjątkiem sektora detalicznego. Prawdopodobnie jest to spowodowane problemami strukturalnymi, a nie samym cyklem koniunkturalnym.

– Zatrudnienie wzrośnie w tym kwartale o 0,4%, a w kolejnych kwartałach o 0,5%. Wciąż jednak sytuacja zatrudnienia jest słabą stroną norweskiej gospodarki w opinii Norges Banku. Uważamy, iż podwyżka w przyszłym tygodniu jest nieunikniona, a głównym pytanie pozostaje kwestia dalszej polityki norweskiego banku centralnego i ew. podwyżek w świetle słabej korony norweskiej i wysokiej inflacji – dodali analitycy.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Danske Bank – EUR/NOK z szansą na kolejną przecenę

Starszy ekonomista w Danske Bank Vladimir Miklashevsky zauważył, że korona norweska powinna się w najbliższych miesiącach umacniać. W ostatnim raporcie napisał:

– W związku z dzisiejszym optymistycznym raportem Norges Banku, spodziewamy się kolejnych raportów o podobnym wydźwięku. Uważamy również, iż na najbliższym posiedzeniu Norges Bank zdecyduje się podwyższyć stopy procentowe.

– Naszym zdaniem, nadchodząca podwyżka stanowi ważny czynnik prognostyczny dla kolejnego ruchu w dół na parze walutowej EUR/NOK, ponieważ korona jest obecnie wspierana przez fundamenty. Dlatego też zalecamy sprzedaż  EUR/NOK – podsumowano w raporcie.

Istotne poziomy wsparcia i oporu na parze EUR/NOK:

Wsparcie Opór
9.6114 9.8043
9.4848 9.8769
9.3832 9.9930


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here