Naga MarketsKorona norweska najmocniej odbija w przestrzeni G-10. Dolar wchodzi w korektęDolar zaczyna korygować wcześniejsze zwyżki – taki jest bilans pierwszego dnia nowego miesiąca i kwartału. Ma to związek z wyciszaniem się wcześniejszych tematów, które podbijały tryb risk-off. Niewykluczone, że korekta dolara potrwa przez kilka dni – ważne dane Departamentu Pracy USA za wrzesień, które mogą być „kropką nad i” dla listopadowej decyzji FED o taperingu, poznamy 8 października.

Korona norweska umacnia się na szerokim rynku

Z kolei dzień wcześniej zakończą się obchody chińskiego Golden Week, co daje ciche nadzieje, że do tego czasu nie wypłyną jakieś nowe tematy wokół Evergrande, które potencjalnie mogłyby rzutować na rynkowy sentyment.W piątek po południu poznaliśmy dane z USA, które wypadły dobrze – wyższe wskazania dla przemysłowego ISM, oraz nastrojów konsumenckich za wrzesień, to sygnał, że czwarta fala COVID ma coraz mniejszy wpływ na gospodarkę, a problemy z łańcuchami dostaw mogą nie być aż tak istotne.

Dzisiaj w przestrzeni G-10 najmocniej odbijają korona norweska, waluty Antypodów, oraz funt, co potwierdza powrót schematu risk-on na FX. Zwróćmy uwagę, że mocniejsze są  te waluty wokół których rynki mają własne story, co do działań lokalnych banków centralnych.

Wykres dzienny USDNOK
Wykres dzienny USDNOK

Mocny zwrot w górę korony norweskiej to sygnał, że rynek będzie dalej uwzględniać story pod scenariusz podwyżek stóp przez Norges Bank.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

W czwartkowym wpisie wskazywałem na prawdopodobieństwo pojawienia się formacji V szybko odwracającej ostatni spadek, który wydawał sie być bardziej podyktowany emocjami, niż logiką – wystarczy spojrzeć na zachowanie się rentowności brytyjskiego długu i budujące się oczekiwania wobec posunięć Banku Anglii.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Euro reaguje niemrawo, chociaż szacunki inflacji HICP w Eurolandzie wypadły we wrześniu powyżej prognoz (3,4 proc. r/r). Rynek zbytnio nie wierzy jednak w to, że wpłynie to na retorykę EBC. Wydaje się jednak, że dalsze wyciszenie globalnego sentymentu może dać pretekst do wyraźniejszego powrotu ponad 1,16.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here