Naga MarketsKurs korony norweskiejKorona norweska rozpoczęła 2021 rok mocnym akcentem po fatalnym 2020 roku. Jeśli dobre wiadomości będą nadal napływać, ekonomiści z Nordea Banku spodziewają się ruchu pary EUR/NOK w kierunku 10,30, podczas gdy USD/NOK może z łatwością spaść poniżej 8,40. Jednak dalszy spadek w najbliższym czasie jest prawdopodobnie ograniczony.

  • Uczestnicy rynku mają już dość spore długie pozycje na koronie norweskiej
  • W najbliższej perspektywie globalny lockdown nadal będzie obciążać popyt i ceny ropy
  • Ceny ropy mogą wzrosnąć do 60 USD za baryłkę w drugiej połowie 2021 r.
  • W 2021 roku eksperci oczekują większego spadku USD/NOK niż EUR/NOK

EUR/NOK po 10,00 i USD/NOK po 8,00 pod koniec 2021 r. – Nordea

flaga norwegii z górami w tleSpadek pary EUR/NOK w perspektywie krótkoterminowej jest prawdopodobnie ograniczony. Uczestnicy rynku mają już dość spore długie pozycje na koronie norweskiej. Przy EUR/NOK poniżej 10,40, zagraniczni spekulanci finansowi mogą ulec pokusie realizacji zysków, co spowolniłoby dalszy spadek kursu. Ten sam argument dotyczy krajowych spekulantów finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prawdopodobnie potrzebujemy zobaczyć ceny ropy powyżej 55 USD za baryłkę, aby uczestnicy rynku byli skłonni postawić na spadek kursu EUR/NOK poniżej 10,30. Jednak w najbliższej perspektywie globalny lockdown nadal będzie obciążać popyt i ceny ropy – napisano w raporcie Nordea.

Ceny ropy gwałtownie wzrosły na początku 2021 roku, ponieważ w grupie producentów OPEC + w lutym i marcu nastąpi znaczny spadek zapasów. Wraz z oczekiwaniami co do znoszenia obostrzeń w połowie 2021 roku utrzymuje się optymizm na rynku czarnego złota.

Ceny ropy mogą wzrosnąć do 60 USD za baryłkę w drugiej połowie 2021 r., co powinno spowodować spadek kursu EUR/NOK do 10,00 – dodano.

Eksperci spodziewają się, że w 2021 r. NOK będzie się stopniowo umacniać. Znoszenie lockdownów spowoduje powrót popytu na ropę i nieco wyższe ceny czarnego złota. Jednocześnie powinno to doprowadzić do szybszej normalizacji norweskiej gospodarki, co w konsekwencji spowoduje szybszą podwyżkę stóp Norges Banku.

Oba te czynniki powinny wspierać NOK w przyszłości. Uważamy również, że dolar osłabi się w stosunku do euro w tym roku, dlatego spodziewamy się większego spadku USD/NOK niż EUR/NOK – podsumowano.

Kurs USDNOK na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDNOK na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here