Naga MarketsBitcoinW jednym z dzisiejszych artykułów wskazywaliśmy na międzypokoleniową różnicę w podejściu do inwestowania między młodszymi i starszymi inwestorami. Według członka zarządu Morgan Stanley, młodzi i żądni przygód inwestorzy zazwyczaj wybierają kryptowaluty, podczas gdy starsi inwestorzy trzymają się bardziej tradycyjnych aktywów, w tym m.in. złota. Okazuje się jednak, że korelacja między tymi dwoma aktywami jest obecnie najwyższa w historii.

Bitcoin coraz bardziej skorelowany ze złotem

Zgodnie z danymi Coin Metrics, 60-dniowa korelacja pomiędzy ceną złota i Bitcoinem utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie powyżej 0,5. Zależność ta wzmocniła się gwałtownie od początku lipca, gdy dolar amerykański zaczął osłabiać się w stosunku do głównych walut, co często postrzegane jest jako czynnik wspierający wzrosty na notowaniach kryptowalut i złota.

Niektórzy zwracają uwagę, że wzrost korelacji miedzy tymi dwoma aktywami potwierdza popularną narrację, jakoby Bitcoin był cyfrowym odpowiednikiem złota.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 zyskuje ponad 1,6%. Indeksy w Europie mocne pomimo wyprzedaży na Wall Street
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) ciągle znajduje się pod presją. Oczekiwania na decyzje EBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here