Naga MarketsDane z ostatnich 10 lat pokazują, że indeks dolara (Bloomberg Dollar Spot Index) wzrastał średnio w czwartym kwartale roku o 1,7 proc., a indeks S&P 500 o 1,9 proc. Eksperci zwracają jednak uwagę, że w związku z wybuchem pandemii, która przyczyniła się do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego oraz przez wzgląd, iż mamy odczynienia z rokiem wyborczym w USA, sezonowe wzorce mogą w tym roku ulec zmianie, w wyniku czego dojdzie do zerwania korelacji między kursem dolara amerykańskiego a akcjami amerykańskimi.

Rok 2020 przerwie korelację między USD i S&P 500

Robert Fullem, strateg walutowy uważa, że ewentualny pakiet bodźców fiskalnych może przyczynić się do spadku atrakcyjności dolara amerykańskiego, co z kolei doprowadzi do załamania się korelacji między USD a S&P 500.

W jego ocenie, bodziec fiskalny Rezerwy Federalnej zwiększy prawdopodobnie optymizm gospodarczy, ograniczając tym samym popyt na dolara.

– Jeśli inflacja wzrośnie w związku z gołębia postawą Fed’u i zwiększonymi bodźcami, ucierpi na tym Greenback, ponieważ spadną realne zyski i akcje mogą wzrosnąć – napisał Fullem dodając, że relacja ta może się również odwrócić, jeśli wzrost akcji w czwartym kwartale zostanie przerwany w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA.

Indeks dolara (DXY) spadł o ponad 9 proc. 

SPoglądając tymczasem na notowania indeksu dolara amerykańskiego DXY zauważymy, że jego kurs spadł od połowy marca już o ponad 9 proc. (choć w skrajnym momencie deprecjacja ta wynosiła niemal 11 proc.).

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułT-Bull ma umowę licencyjną z Honda Motor
Następny artykułTauron liczy na capex w tym roku porównywalny z ubiegłorocznym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here