Naga Markets

Korelacja Bitcoina z innymi krypto i jego dominacja będą spadać, twierdzi BernsteinBitcoin (BTC) jest słabszy od swoich rywali pomimo pogarszającego się środowiska makroekonomicznego i politycznego, przed którym wiodącą kryptowaluta miała zabezpieczać. Tak twierdzi przynajmniej firma inwestycyjna Bernstein.

  • Stosunek kapitalizacji rynkowej Bitcoina do Ethereum skurczył się do niespełna dwukrotności, w stosunku do dwudziestokrotności obserwowanej jeszcze 6 lat temu
  • W tym samym czasie wyraźnie maleje procentowy udział BTC w łącznej kapitalizacji całego rynku
  • Jak twierdzi Bernstein, BTC stał się walutą zależną od innych klas aktywów, pozostałe kryptowaluty mają być zależne natomiast od technologii i innowacji
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Bitcoin odklei się od reszty kryptowalut

Pomimo gwałtownie rosnącej inflacji, wojny na Ukrainie, obaw o recesję i zmiennych ruchów globalnych walut, Bitcoina osłabia się w stosunku do Ethereum (ETH). Stosunek kapitalizacji rynkowej dwóch tokenów spadł do mnożnika 1,9, z poziomu nawet 20 obserwowanej w 2016 roku, podała firma w swoim najnowszym raporcie.– Nawet w bardzo trudnym środowisku makro, gdzie ludzie potrzebują magazynu wartości, Bitcoin nadal nie trzyma się dobrze – napisali analitycy Gautam Chhugani i Manas Agrawal.

Wzrost kapitalizacji rynkowej Ethereum, jak również stablecoinów i alternatywnych blockchainów warstwy pierwszej, oznacza, że “dominacja Bitcoina stale maleje w ogólnym ekosystemie kryptowalut”. Sieć warstwy pierwszej (z ang. Layer-1) to warstwa bazowa, czyli podstawowa infrastruktura blockchaina.

To wspiera tezę, że kryptowaluty stały się “napędzanym przez innowacje, strukturalnym trendem, a nie makroekonomiczną klasą aktywów”, kontynuował Bernstein.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Bernstein zauważa, że Bitcoin nie działał jako zabezpieczenie przed inflacją w ostatnich kwartałach, ponieważ korelacja z rynkiem akcji wzrosła w erze post pandemicznej. Kryptowaluty “znajdują się wysoko na matrycy ryzyka i zysku”. Przepływu kapitału do kryptowalut wzrosły, gdy banki centralne poluzowały politykę pieniężną, a kapitał zaczął gonić aktywa ryzykowne, dodał raport.

– Bitcoin pozostanie aktywem kryptowalutowym napędzanym przez wydarzenia makroekonomiczne, podczas gdy reszta kryptowalut będzie postrzegana jako aktywa cyfrowe napędzane przez technologię lub innowacje. Wraz ze spadkiem dominacji BTC pod względem całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut, korelacja między BTC a innymi tokenami również się zmniejszy – podsumował w swoim raporcie Bernstein.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt online | kursy kryptowalut wykres | alior akcje notowania | akcje pgnig notowania | bitcoin informacje | broker stp | enea akcje wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here