Naga MarketsMija piąty miesiąc, od kiedy przedstawiam testy systemu opartego na korektach nieregularnych, który opisałem w tym miejscu. Ostatnie miesiące to bardzo mała ilość okazji do zajęcia pozycji. Nie inaczej było w listopadzie. Pojawiły się tylko trzy korekty nieregularne, które wpisywały się w ustalony schemat.

Pierwsza, pojawiła się na parze EUR/USD 10 listopada. Wykres pary odbił się od lokalnego wsparcia, tworząc impuls w dół. Jego korekta przybrała postać korekty nieregularnej. Miejscem docelowym dla fali C powinien być obszar 50 procent zniesienia fali impulsu i 261.8 zasięgu wyznaczonego na podstawie fali A. Zajęcie pozycji (zielony prostokąt), ze stopem umieszczonym powyżej zniesienia 75, skutkowało zamknięciem pozycji na SL. Szkoda, bo impuls okazał się falą A zigzaga i miał swoją kontynuację w postaci fali C. Ruch w ramach fali C pozwoliłby przestawić stop na BE i uniknąć straty.

2014-11-29_154826

Druga korekta nieregularna, bliźniacza z tą na EUR/USD pojawiła się na parze USD/CHF. Powyższy scenariusz powtórzył się i pozycja została zamknięta na SL.

2014-11-29_161311

Ostatnia korekta pojawiła się 13 listopada na parze EUR/AUD. Para ta, po dotarciu po do silnego wsparcia wyrysowała pięciofalowy impuls w górę. Powstała korekta nieregularna, która tym razem wpisała się prawie idealnie w schemat. Pozycja zajęta na zniesieniu 50 procent fali impulsu oraz zasięgu 161.8 dla fali C miała około 50 pipsowy SL.

2014-11-29_155602

Zamknięcie pozycji na optymalnym zasięgu dla fal trzecich czyli 261.8 fali pierwszej, dało RR w okolicach 5:1.

2014-11-29_155713

Podsumowując. W listopadzie pojawiły się trzy korekty nieregularne. Wszystkie trzy miały swoje kontynuacje. Szkoda, że dwie z nich miały na tyle mocne fale C, że pozycje otwarte na ich podstawie zostały zamknięte na stopie. Spadła przez to troszkę skuteczność wejść, ale RR utrzymuje się nadal na bardzo dobrym poziomie. DD jak do tej pory jest bardzo niskie i mam nadzieje, że takim pozostanie. Zachęcam to zapoznania się z systemem (link na początku), i próbowania swoich sił w poszukiwaniu korekt nieregularnych.

Tak wyglądają statystyki pięciu miesięcy z korektami nieregularnymi:

Ilość wejść – 12

Wejścia na plus – 8

Wejść na minus – 3

Skuteczność – 72%

Średni zysk – 6%

Średnia strata 1%

RR  6/1

DD 2%

Zysk – 43%tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Wielkie dzięki za cenne uwagi. Dobrze wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Całkiem niedawno otworzyły mi się szeroko oczy na korekty nieregularne, a Twój artykuł jest dokładnie tym, czego potrzebowałem.

  2. Zgadzam się z Tobą. Problem jednak polega na tym, że liczenie podfal na fali C na niskim TF w momencie kiedy jest ona bardzo szybka nie sprawdza się. Przepadają bardzo dobre wejścia, a dodając do tego, że jest ich ogólnie mało postanowiłem sobie darować ich liczenie. Co do wejść na poszczególnych zniesieniach, to są one jak pewnie czytałeś dobrane statystycznie w połączeniu z zasięgiem dla fali C. Stop faktycznie mógłby być uznaniowy i poniekąd takim jest, ponieważ nie jest to sztywny poziom, ale coś pomiędzy. Czas zresztą zweryfikuje wszystko. Choć taki sam model używałem przy grze na piątki i się sprawdzał.

  3. Nawiązując do komentarza dotyczącego Twojego systemu wejść (czerwony link na początku posta), zamiast stosowania sztywnych reguł: wejście na 50, stop na 75, skłaniam się raczej do liczenia podfal C (powinno być pięć) lub zagrania połowy na 50 i drugiej na 61.8 ze stopem poniżej impulsu. Wiem, że to łatwo mówić po zobaczeniu ruchu… Dlatego kibicuję w teście, jeżeli zauważę układ spełniający Twoje kryteria, dam znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here