Naga MarketsKorekty nieregularne, o których można przeczytać tutaj, dały w lipcu zysk 30 procent przy ryzyku 1 procent. Poniżej zebrałem wszystkie, które aktywowały zlecenia. O tych które nie aktywowały, można przeczytać w moich wpisach z tego miesiąca.

Przypomnę króciutko zasady otwierania pozycji.

Szukamy pięciofalowego ruchu w jakimś dowolnym kierunku. Następnie szukamy dodatkowej fali w tym samym kierunku, która jest naszą falą B w korekcie nieregularnej. Zasięg dla tej fali to maksimum 161.8 fali A. Zaznaczamy zniesienia dla fali impulsu. Interesują nas tylko 50 i 61.8. Są to statystycznie, najczęściej respektowane poziomy dla fal drugich. Nanosimy zasięg dla fali C korekty nieregularnej, który wynosi 161.8 lub 261.8. Szukamy obszaru w którym zaznaczone poziomy są blisko siebie a najlepiej jak się pokrywają. Jest to miejsce potencjalnego wejścia po formacji świecowej w kierunku fali impulsu. Stop umieszczamy między zniesieniem 75 a 100 procent. Dokładniejszy opis znajdziecie w poradniku, do którego link podałem na samym początku.

Poniżej wszystkie korekty nieregularne jakie udało mi się wyłapać na podstawie wspomnianego powyżej klucza.

W kolejności zamieszczonych poniżej screenów:

GBP/CAD stop 50 pisów, zysk 300 pisów czyli 6 procent

EUR/NZD stop 25 pisów, zysk 180 pipsów czyli 7 procent

EUR/AUD stop 40 pisów, zysk 300 pisów czyli 7 procent

AUD/CAD stop 30 pisów, zysk 120 pisów czyli 4 procent

AUD/NZD stop 50 pisów, jedyna stratna pozycja

USD/JPY stop 10 pisów, zysk 50 pisów czyli 5 procent

Jak widać, na 20 par jakie obserwuje, udało się znalezć tylko 6 odpowiednich setupów w ciąg niespełna miesiąca. Pięć przyniosło zysk a jeden stratę.

Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem, screenami i spróbowania swoich sił w szukaniu korekt nieregularnych. W razie problemów chętnie pomogę.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here