Naga Marketsbinarny raport południowy

Binarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!

Darmowe szkolenia online z Comparic w tym tygodniu


Wczoraj przez większość dnia ministrowie strefy euro po raz kolejny obradowali w sprawie porozumienia z Grecją – jak spodziewał się jednak rynek znowu nie doszło do konsensusu. Sprawa tyczy się poszerzenia obecnego programu zapomogowego o dodatkowe 7,2 miliarda EUR co zostało ustalone jeszcze w lutym. Do tej pory jednak Grecja i reszta unii monetarnej nie były w stanie dogadać się co do planu reform i zmian, które muszą zajść w Atenach, aby środki zostały wypłacone. Jednocześnie Grecy spłacili dzisiaj kolejną ratę kredytu w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (w wysokości ponad 0,5 miliarda EUR).

W godzinach przedpołudniowych poznaliśmy protokoły Banku Szwecji (Riksbanku), które wyraźnie wskazują na chęć dalszego luzowania. Prognozy umacnia fakt, że dzisiejsza publikacja inflacji konsumenckiej CPI w Szwecji znowu wskazuje na delikatną deflację (rdr -0.2%). Analitycy Nordea spodziewają się cięcia stopy depo do poziomu -0.4% (z -0.25%) już w lipcu.

O godzinie 10:30 poznaliśmy dane o produkcji przemysłowej i wytwórczej w Wielkiej Brytanii. Wyniki lepsze od konsensusu wyraźnie umocniły GBP/USD, pomogły pokonać kluczowy opór 1.555, następnie wejść powyżej 1.56 i osiągnąć najwyższe notowania od połowy grudnia 2014. Dzisiaj w kalendarzu czeka nas jeszcze prognoza PKB brytyjskiego według NIESR. Jeżeli tutaj odczyty również okażą się lepsze od konsensusu, wtedy GBP może czekać kolejny impuls wzrostowy.

Silne i słabe aktywa finansowe

W ślad za GBP poszło EUR i również wyraźnie zyskuje na parze z dolarem. Złotówka nadal natomiast traci po wyborach:

SILNE: GBP, EUR, AUD

SŁABE: USD, PLN

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne:

– USD/CAD – kanał spadkowy H4

– EUR/AUD – nad ważnym wsparciem

Złotówka w stosunku do euro nadal traci do wyborach – efekt maksymalizuje dzisiejsze zainteresowanie kupujących wspólną walutą. EUR/PLN H4 pokonało strefę oporu wyznaczaną po górnych cieniach ostatnich szczytów wewnątrz byczego kanału regresji. Obecnie cena zmierza w kierunku górnego ograniczenia. Wysoce prawdopodobne jest również wcześniejsze cofnięcie do strefy oporu (obecnie wsparcia) i odbicie od okolic 4.08515-4.07546 przed kontynuacją wzrostów. Patrząc na wykres dzienny widzimy, że trwająca od połowy kwietnia korekta wzrostowa pierwszy poważniejszy opór napotka w okolicach 4.1300 gdzie z okrągłym poziomem pokrywa się 38.2% zniesienia spadków z początku roku.

EURPLNH4 12.05

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here