Korekta na złotówce, pary z PLN odrabiają ostatnie straty, euro i dolar w górę
Złoty zyskuje do głównych walut.

Środowa sesja przynosi nieznaczne odbicie na parach z polskim złotym, który umocnił się w ostatnim czasie do do dolara, euro, funta i franka. Dziś nasza waluta traci do wszystkich głównych walut. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych ze złotym (GBP/PLN, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

  • Polski złoty zyskuje we wtorek do euro, funta, dolara i franka
  • Dolar traci 0,65% do złotówki, euro 0,3% pod kreską
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9330 zł 03.06.2020, godzina 17:05
Kurs euro EURPLN 4,4130 zł 03.06.2020, godzina 17:05
Kurs funta GBPPLN 4,9540 zł 03.06.2020, godzina 17:05
Kurs franka CHFPLN 4,0900 zł 03.06.2020, godzina 17:05

Kurs dolara do złotego USD/PLN nawet po 3,90 zł

W środę za dolara trzeba było w pewnej chwili płacić nawet poniżej 3 zł i 90 gorszy. Niemniej po osiągnięciu minimów rozpoczęła się korekta wzrostowa i po południu kurs USD/PLN znajduje się 3 grosze wyżej.

Patrząc technicznie na wykres H4, w dalszym ciągu obowiązuje tendencja spadkowa. Najbliższe wsparcie wypada przy współczynniku 78,6% Fibonacciego czyli 3,87 zł, z kolei opór powinna stanowić biegunowość pokonanego wczoraj mierzenia 61,8%.

Wykres USD/PLN
USD/PLN poniżej ważnego wsparcia

Kurs EUR/PLN odbija od wsparcia przy 4,40 zł

W środę złoty traci także do euro. Pomimo, że dzisiejsza sesja rozpoczęła się od spadków, tak w godzinach popołudniowych złoty traci do europejskiej waluty. Popyt pojawił się na wysokości poprzednich szczytów, o których wspominaliśmy w poprzedniej analizie.

Wykres EUR/PLN
Spadki na EUR/PLN wyhamowują

Wspomniane strefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z poprzednich szczytów i powinna być traktowana jako podpora dla kupujących. Zamknięcie świecy D1 na obecnych poziomach, bądź wyżej może skutkować dynamiczniejszą korektą ostatnich silnych spadków.

Kurs franka CHF/PLN reaguje na mierzenie Fibo

Z podobną sytuacją mamy do czynienia na parze walutowej CHF/PLN, gdzie rynek odbija się od kluczowego wsparcia. Zaznaczona na poniższym wykresie kolorem zielonym strefa wynika z poziomu poprzednich szczytów oraz mierzenia 61,8% całej ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHF\PLN
Kurs franka odbija od wsparcia przy 61,8% Fibo

Wymowa świecy D1 wskazuje na przejęcie inicjatywy przez stronę kupującą. Jeżeli zamknie się ona na obecnych poziomach, bądź wyżej to w kolejnych dniach korekta wzrostowa może przybrać na sile.

Kurs funta do złotego GBP/PLN w lokalnym boxie konsolidacyjnym

Funt brytyjski konsoliduje od początku tygodnia w wąskim zakresie wahań. Niemniej patrząc technicznie na interwał H4, główna tendencja pozostaje spadkowa. Aktualnie notowania utknęły w boxie konsolidacyjnym, którego górne ograniczenie stanowi zarazem układ Overbalance na ostatniej fali. Wybicie z boxa powinno dać sygnał do większego ruchu trendowego.

invest
Wykres GBP/PLN
GBP/PLN lokalnie konsoliduje


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here