Naga Markets


sztabki złotaJak informowaliśmy zarówno w połowie stycznia oraz na początku lutego, banki centralne gospodarek wschodzących masowo skupują złoto z rynku w celu dywersyfikacji swoich aktywów. Notowania złota przez połowę zeszłego roku kontynuowały silny trend spadkowy, co przy większej awersji do ryzyka na świecie spowodowało, iż złoty kruszec stał się bardzo atrakcyjną inwestycją. Pod koniec 2018 roku i na początku 2019 silne wzrosty wskazywały na duży popyt znosząc całkowicie wcześniejsze spadki. Czy ostatnie dni spadkowe dają okazję na podłączenie się do dalszych wzrostów?


Fundamenty dalej wspierają rynek złota

Początek tego tygodnia rozpoczął się mocnym osłabieniem złota. To pokazuje, iż sytuacja na rynku nieco się zmieniła, gdyż w poprzednim tygodniu notowania opierały się spadkom, pomimo rosnącego w siłę dolara amerykańskiego. Niewątpliwie przebicie poziomu 1300 USD poskutkowało zamykaniem części pozycji długich, jednak wiele wskazuje na to, iż trend wzrostowy powinien być dalej kontynuowany.

Inwestorzy bacznie obserwują negocjacje na linii USA – Chiny, które w przypadku pozytywnego zakończeniu zmniejszyły by panującą awersję do ryzyka, a co za tym idzie zmniejszyłoby to popyt na złoto.

Interwał tygodniowy sugeruje dalsze wzrosty. Strefa 1296 – 1300 USD pozostaje kluczową strefą wsparcia tworząc konfluencję z dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego. W przypadku jego przebicia dojdzie do głębszej korekty, która może się zatrzymać na dołkach wyrysowanych na przełomie roku 2018/2019 w okolicach 1276 USD. Z drugiej strony jeśli sekwencja wyższych szczytów i dołków zostanie zachowana powinno dojść do ponownego testu poziomu 1326 USD, a następnie do zeszłorocznego szczytu w okolicach 1365 USD. Przebicie tego poziomu otwarłoby drogę do psychologicznego oporu 1400 USD.

Korekta na złocie (XAU/USD) okazją do kupna?

Dziś notowania przebiły dzienny, tygodniowy i miesięczny pivot, co może sugerować głębszą korektę w przypadku braku odreagowania. Duży wolumen na świecy H1 z 30 stycznia wskazuje na realizację części zysków z pozycji długich. Wsparciem pozostaje strefa 1296 – 1300 USD wspomagana przez linię trendu oraz zwiększony wolumen, który 25 stycznia przyczynił się do przebicia lokalnego szczytu, a następnie ruch wzrostowy był kontynuowany.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Korekta na złocie (XAU/USD) okazją do kupna?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here