Naga MarketsKorekta na walorach Harper Hygienic po bardzo dobrych wynikach. Akcje już poniżej 20 złPodczas czwartkowego wywiadu, dr. Kamil Gemra z InnerValue i Domu Maklerskiego INC S.A. w rozmowie z redaktorem Comparic24.tv, przedstawił swoje poglądy między innymi na temat sytuacji giełdowej na walorach Harper Hygienic. Spółka ostatnio pokazała świetne wyniki finansowe w porównaniu z poprzednimi okresami sprawozdawczymi. Na to i inne pytania poznasz odpowiedź w materiale wideo.

  • Dr Kamil Gemra rozmawiał w czwartek z redaktorem Piotrem Gembarowskim z Comparic.
  • Wypowiedział się między innymi na temat giełdowych poczynań Harper Hygienic.
  • Dlaczego rekordowe wyniki finansowe przyczyniły się do spadku ceny akcji na giełdzie?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Świetne wyniki Harper Hygienic w I kwartale roku obrotowego 2020/2021

W środę, 21 października Harper pochwalił się wynikami finansowymi za okres od 1 kwietnia 2020 do 30 czerwca 2020 czyli za I kwartał roku obrotowego 2020/2021. Przychody netto spółki wzrosły w tym okresie do 65,6 mln zł. względem 57,2 mln zł. w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk z działalności operacyjnej również znacznie poszedł w górę z 0,5 mln zł. do 5 mln zł., natomiast skala wzrostu zysku netto była niebagatelna, wzrósł on z 11 tys. zł do 5,9 mln zł.

Podstawowe jednostkowe wielkości ekonomiczno-finansowe. Źródło: raport bieżący spółki’

Mimo świetnych wyników spółki, część inwestorów najprawdopodobniej nieco się rozczarowała. Spółka ani słowem nie nawiązała w raporcie do pozytywnego wpływu pandemii na bieżącą działalność spółki, mimo, że mowa o okresie między kwietniem a czerwcem, a więc jednym z najbardziej dotkniętych obostrzeniami Rządowymi.

Poniżej zamieszczam cytat z raportu, w którym spółka opisuje całą sytuację:

“W okresie, którego dotyczy niniejszy raport nie wystąpiły czynniki i zdarzenia o nietypowym charakterze, które miałyby znaczący wpływ na osiągnięte wyniki finansowe”.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Akcje Harpera mocno spadają po wynikach, kurs ponownie na poziomie 20 zł

Walory Harper Hygienic są kolejnymi, które tracą po rekordowych wynikach. Spółki, które bardzo mocno zyskiwały w dobie pandemii COVID-19, rozbudziły na tyle duże oczekiwania inwestorów, że nawet tak potężne wzrosty w skali przychodów i zysku mogą być jeszcze poniżej oczekiwań, co w kolejnym kroku jest dyskontowane w notowaniach giełdowych spółek.

Akcje Spółki wróciły obecnie w okolice 20 zł., po kolejnej nieudanej próbie wybicia górą oporu na poziomie 27,5 zł. Wydaje się, że skoro tak dobry raport nie był w stanie przełożyć się na giełdowe wzrosty, to w krótkim terminie konsolidacja i ruch boczny jest najlepszym co może spotkać inwestorów. Walory są obecnie na poziomie 200-sesyjnej średniej kroczącej, a jeśli krótkoterminowy trend spadkowy się utrzyma, istnieje możliwość ponownego testu wsparcia w okolicach 18 zł.

Należy pamiętać, że jeszcze w końcówce lipca br. za jedną akcję spółki płacono nawet 43 zł. w porównaniu z poziomem 1 zł. na początku roku.

Notowania akcji Harper Hygienic z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W końcówce czwartkowej sesji walory Harper Hygienic zyskują 0,5%, a kurs jest na poziomie 21 zł. Obroty przekroczyły 2,2 mln zł.

Autor poleca również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here