Naga MarketsCofnięcie na Wall Street i podbicie USD – to typowy schemat dla powrotu trybu risk-off.  Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Chińskie MSZ wysłało mocny przekaz wobec USA, aby te wstrzymały planowaną sprzedaż broni dla Tajwanu
  • Liderzy UE dyskutowali o planie działania na wypadek załamania się rozmów z Wielką Brytanią
  • EBC nie zamierza kopiować schematu uśrednionego celu inflacyjnego (AIT), na wzór działań podejmowanych przez FED

EBC nie podąży drogą Rezerwy Federalnej?

Dzisiaj amerykańska waluta zyskuje na szerokim rynku, co jest lustrzanym odbiciem wczorajszego dnia. Niemniej zmiany procentowe nie są duże. Z pozostałych informacji uwagę przykuwają komentarze chińskich oficjeli, którzy zapowiedzieli monitorowanie sytuacji na USDCNH (co jest pokłosiem wczorajszych działań Ludowego Banku Chin), a także polityków Państwa Środka.

W nocy poznaliśmy też dane nt. bilansu handlowego za wrzesień – nadwyżka zmalała do 37 mld USD za sprawą pogorszenia się dynamiki eksportu, oraz większego importu. Chińskie MSZ wysłało też mocny przekaz wobec USA, aby te wstrzymały planowaną sprzedaż broni dla Tajwanu – powiedział analityk BOŚ.

W Europie mamy doniesienia o tym, że liderzy UE dyskutowali o planie działania na wypadek załamania się rozmów z Wielką Brytanią. Negatywny wpływ tych informacji na funta zrównoważyły jednak lepsze dane z lokalnego rynku pracy, jakie napłynęły dzisiaj rano.

Pojawiły się też plotki bazujące na źródłach w Europejskim Banku Centralnym, że decydenci mieliby być niechętni pomysłowi zaadaptowania schematu uśrednionego celu inflacyjnego (AIT), na wzór działań podejmowanych przez FED. Obawiają się, że rodziłoby to ryzyka nazbyt subiektywnej interpretacji statystycznych danych – dodał.

Gorsze nastroje na rynkach dają dzisiaj wsparcie dolarowi. Efektem jest ponowne zejście EURUSD poniżej 1,18. W tym momencie naruszana jest strefa 1,1780-1,1800.

To może zapowiadać ruch w stronę 1,1750. Taką możliwość potwierdza też dzienny RSI9. Wiele będzie zależeć od dzisiejszego zachowania się Wall Street po południu – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here